Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit kellene fizetnem egy...

Mennyit kellene fizetnem egy 40km-es útért?

Figyelt kérdés
Édesapám rákos, és havonta kell menjen kemóra a városba, ami 20km. Sajnos nincs autónk, buszozni pedig nem nagyon tud mert gyenge, így a szomszédra vagyunk szorúlva. Legutóbb nem kért pénzt, de most megint szóltam neki, hogy jövőhéten el tudna-e vinni minket és azt válaszolta, hogyha tankolunk akkor elvisz. Mennyit illene ilyenkor fizetni? Nem nagyon vagyunk eleresztve, viszont hálátlan sem akarok lenni.

2021. nov. 24. 19:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
2000Ft szerintem, ha egy 7 literes fogyasztással számolok, és még így föle is van.
2021. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az 1-es, kb. 2-2és félezer ft teljesen méltányos.
2021. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Én max 1500ra gondoltam, na mindegy, még mindig jobb, mint buszozni. Köszönöm a válaszokat.
2021. nov. 24. 19:29
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen kiszámolhatod...

Most fix áras a benzin, 480 ft.

Egy közepes autó 100 km-en fogyaszt mondjuk 8 litert. De ugye nem írtad, hogy milyen autó, milyen korú..... Sokat számít.

Ha 8 literrel számolunk, akkor 8x480=3840 ft.

Ennek a 40%-a kb. 1600... adj kétezret - Ne garasoskodj szerintem, mert szívességet tesz a szomszéd... Az ő idejét meg sem fizeted.

2021. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
Most csúnyát mondok, de a szsomszéddal viteted magad és még filléreskedsz is...
2021. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Nem garasoskodok, de az is könnyen kiszámítható, hogy a busz sokkal olcsóbb. Mellesleg szerintem nem szép dolog egy beteg szomszédtól pénzt kérni...
2021. nov. 24. 19:47
 7/32 anonim ***** válasza:
99%

"könnyen kiszámítható, hogy a busz sokkal olcsóbb"


Akkor menjen busszal.


"Mellesleg szerintem nem szép dolog egy beteg szomszédtól pénzt kérni..."


Ez nem szépség kérdése. Hiszen neki semmi kötelezettsége nincsen veletek szemben. De így nézve nem szép dolog betegségre hivatkozva elvenni más pénzét, idejét.

2021. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

6: Jó, hogy nem kérsz tőle pénzt, hogy elvisz benneteket...


Anyámborogass!


Te magadnál vagy????


Ott írod, hogy nem tudtok busszal menni..... Akkor miért is a buszhoz hasonlítod egy "taxi" árát...???


Fordított esetben te rendszersen hurcolnál bárkit a saját autóddal, fizetség nélkül?????

2021. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, 8 literes fogyasztással és 480-as benzinárral számolva 1536 Ft és ez csak az üzemanyagköltség. Az amortizáció és a szomszéd ideje sincs ingyen.

A 2000 is teljesen baráti ár lenne.

Ne a buszhoz hasonlítsd, hanem a taxihoz. Egy ilyen útért 15-20 ezret simán legombolnak.

2021. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Gonosznak hangozhatok, de kit érdekel mi szép és mi nem?

Én úgy vagyok már vele, hogy nagyon szívesen elviszek bárkit bárhova, ha fizet kilométerenként 300Ft-ot. Elég csak simán ennyi, a megtett utat fizesse meg és jó fej leszek, nem számolom fel a várakozással töltött időket. Sok? Lehet taxit fogadni, ami 310Ft/km-től akár 500Ft/km áron is dolgozhat + FELSZÁMOLJA a várakozási díjat is.

Gyors matek: 1x taxiztam, 2.4km-t tettem meg. Fizettem cirka 2000-et úgy, hogy az adott társaság díjkalkulátora szerint 1300-ból megúszhattam volna kifejezetten ezt az útvonalat. Hát városban volt, egy piros itt, egy piros ott, kicsit várt rám és tadaam, ki is jött a 2000. 24km esetén ez már 20 000Ft lett volna kb, csak jelzem, ehhez képest én elviszem a kedves utast 7200Ft-ért. Hát nem hangzik jobban?

És nem, nem gondolom, hogy szemét lennék. Az én időm kárba vész, hát térüljön meg valahogy akkor már, meg hát, háztól házig utazol így. Nem jó? A busz olcsóbb? Ott van, használd a buszt, majd sétálj a buszmegektől x métert, szállj át párszor netán, hogy odaérj az úti célodhoz. Kényelem kell mégiscsak? Az sosincs ingyen.

A családtag más. Esetleg a barát még belefér, de egy sima ismerős fizessen csak.

2021. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!