Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit kellene fizetnem egy...

Mennyit kellene fizetnem egy 40km-es útért?

Figyelt kérdés
Édesapám rákos, és havonta kell menjen kemóra a városba, ami 20km. Sajnos nincs autónk, buszozni pedig nem nagyon tud mert gyenge, így a szomszédra vagyunk szorúlva. Legutóbb nem kért pénzt, de most megint szóltam neki, hogy jövőhéten el tudna-e vinni minket és azt válaszolta, hogyha tankolunk akkor elvisz. Mennyit illene ilyenkor fizetni? Nem nagyon vagyunk eleresztve, viszont hálátlan sem akarok lenni.

2021. nov. 24. 19:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az alábbi megnyilvánulásoddal verted ki a biztosítékot mindannyiunknál! Vegyél egy autót, és majd megtudod, hogy mennyibe kerül fenntartani, tankolni, és még az idődből is elmegy ha valakit fuvaroznod kell, és jó dolog ha segíthetünk valakin, de szemétség ha ezt rendszeresen és viszonzatlanul elvárja az illető.


"Nem garasoskodok, de az is könnyen kiszámítható, hogy a busz sokkal olcsóbb. Mellesleg szerintem nem szép dolog egy beteg szomszédtól pénzt kérni..."

2021. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes kérdés, minden joga megvan a szomszédnak, hogy pénzt kérjen, innentől a te döntésed, hogy így is élsz-e a lehetőséggel. Az ő részéről kicsit zsugoriság kb. 1500-at elkérni, mit lehet abból manapság venni? Részedről meg olyan, mintha ingyen várnál szívességet, amit lehetne is, de ha a másik nem úgy gondolja, akkor nem működik, és muszáj elfogadni a helyzetet. Én nem kérnék amúgy pénzt, nem a körülmények miatt, hanem alapból. Ha hirtelen mindenki kifizetné amennyiért fuvaroztam őket, akkor jó pár tízezerrel gazdagabb lennék, de hát az emberek többsége nem olyan, mint én.
2021. nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Betegszállítás?

Egy közelemben lakó nénit havitól sokkal gyakrabban visznek kezelésre, illetve, alkalomszerűen másoknál is szoktam látni, hogy betegszállító „mentőautó” áll előttük, szállnak be, vagy ki.

A boltba menet ma is láttam a nénit, a sofőr támogatta. Bár a mentősöket terheli a tesztelés, de a legnagyobb fertőzésszám időszakában, és ugye, ma is láttam, hogy erre jut autó.

Olyanról is tudok, hogy mikor éjszakára kapott valaki CT időpontot, és a betegszállítóval már délután odaért volna, és kora reggelig kellett volna várnia a hazaszállításra, a háziorvos szólt a polgármesternek, és a falu kisbuszával vitték, hozták.

Alkalomszerűen én is vittem már orvoshoz sérült gyerekes anyukát, sőt, sérült kutyát is a gazdival; nem fogadtam el pénzt. (Igaz, az anyuka hozott egy tálca nagyon finom sütit, amit az erről a tudományáról híres anyukája sütött, és éreztem, hogy megbántódott volna, ha nem fogadom el. A kutya meg „hálából” azóta is vadul ugat, ha elmegyek a kapu, kerítés előtt.)

Jó szívvel tettem, én ajánlkoztam, de, azért nem szívesen venném, hogy idegenek elvárása legyen akárcsak havi gyakoriságú szállítás is. Még üzemanyag térítéssel sem.

2021. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
96%
Milyen jóindulatról meg együttérzésről beszélünk, miközben a kérdező simán lehúzná a szomszédot?
2021. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
96%

"Az ő részéről kicsit zsugoriság kb. 1500-at elkérni"


Nics ebben semmi zsugoriság.


Teljesen korrekt dolog elkérni, már csak azért is mert kiszűrhetőek vele az olyanok mint a kérdező aki még azt sem fizetné ki ami jár.


Hiszen egyszeri alkalom még oké. Nem is kért érte semmit. De az sem várható el, hogy innentől havonta rendelkezésre álljon csettintésre.

2021. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

" Látom egyikőtökbe sem szorúlt minimális együttérzés és jóindulat."

Hát beléd az nem szorult ez biztos .

Te miért gondolod hogy téged ingyen kellene fuvarozni ?

2021. nov. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most képzeld el, hogy átszalad hozzád egy szomszéd, hogy adj neki két tojást szívességből. (nincs olyan ember, akinek ne adnék..)


Majd ettől fogva elvárja, hogy szolgáltasd neki a két tojást bizonyos időközönként INGYEN.

Vágod a párhuzamot?

2021. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én a helyedben megkérdezném a szomszédot hogy mennyi is pontosan az üzemanyag költség, legalább egy 500-assal többet adnék és természetesen megköszönném neki a segítséget.

Persze bepróbálkozhatsz azzal hogy reklamálsz neki hogy "há' de a busz az olcsóbb", csak ne csodálkozz, ha elküld melegebb éghajlatra.🤷‍♂️

2021. nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy ha ilyen gondolkodással magadra haragítod a szomszédot, lehet, hogy eljön az a pillanat, amikor már semmi pénzért nem enged az autójába.

Úgy tűnik, ebbe az irányba haladsz.......... :(

2021. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
HA olcsóbb a busz akkor azzal kell menni.
2021. nov. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!