Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jobb első fék befog?

Jobb első fék befog?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A mai napon észre vettem egy fura dolgot az autómon. Amikor elindultam és pár km-eren keresztül fura sziszegés jön valahonnan, sistergett valami valahol. Mentem tovább, ahogy bemelegedett a fék elmúlt. Leraktam a kocsit és pár óra múlva megint mentem valahova, ugyan ez előjött. Hazamentem, felemeltem és rájöttem, hogy a bal első keréktől jön, mert az erőteljesen szorul. Sötét volt már + fáradt voltam, ezért majd holnap fogom csak jobban megnézni.


Mit gondoltok, mi okozhatja a problémámat? Miket érdemes majd megnéznem/ csinálnom?



2021. nov. 25. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt így látatlanban nehéz megmondani...


Lehet csak valamelyik csúszófelület koszosodott el nagyon és nehezen csúszik vissza, de lehet, hogy a féknyeregben a dugattyú van bemaródva/berozsdásodva.


De ami tuti hogy ha megégeted a fékpofát akkor az kuka, újat kell venni.

Én is így jártam :)

20km-ert mentem befogott jobb első fékkel, izzott a féktárcsa de utána annyi is lett a fékpofának, totál elgyengült a fékhatás.

Nálam a dugattyú volt berozsdásodva így újat kellett vennem.


Ami biztos, hogy kezd egy alapos tisztítással.

Vedd ki a fékpofákat, reszelővel vagy csiszolópapírral reszeld/csiszold le róla a koszt ott ahol látod, hogy érintkezik a nyereggel.

Szokott lenni csúszka is amit gumi véd, alatta nézd meg van-e zsír.

Féknyereggel ugyan ezt csináld meg majd rakd össze.


Ha így is szorul akkor lehet kinyomni a dugattyút a nyeregből és megnézni az állapotát.

Utána légteleníteni kell + kell majd fékolaj is mert tuti megy ki annyi mennyiség a földre, hogy ne tudd visszatölteni max-ra :)

2021. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Sötét volt már + fáradt voltam, ezért majd holnap fogom csak jobban megnézni."

Akkor majd térjünk vissza erre a kérdésre holnap.

2021. nov. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mégegy ekkora baromságot kettes...
2021. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
befog, vagy csapágy
2021. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1 "20km-ert mentem befogott jobb első fékkel, izzott a féktárcsa de utána annyi is lett a fékpofának, totál elgyengült a fékhatás." Én is kb ennyit mentem, de annyira azért nem jelentős a baj, hogy izzon a fék : A két első fék hőmérséklete között nem nagyon éreztem különbséget. Egy tisztítást sejtettem, hogy eszközölni kell, de a csúszkát takaró gumit pl. nem néztem volna meg, szóval köszi


#4 ha csapágy lenne akkor búgna is, nem? A másik oldalt volt már csapágybúgás, szóval tudom milyen hangja van, de itt most ilyet nem hallok.

2021. nov. 25. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a tippem, hogy be van rohadva a fékmunkahengered, lehet hogy már oda volt a porvédője is. Én nemrég újítottam fel kocsimon az elsőfékeket, és kolléga hozott egy speciálisan ide, a dugattyúra való zsírt, pont ezért, hogy ne ragadjon. Cimborájának enélkül rakták össze, és meg is ragadt a féke.
2021. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazság szerint évente ki kéne ganyézni a fékeket :)
2021. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg csapágyas lesz... Leszedtem a féket, kitisztítottam, féktárcsát is levettem és úgy tűnt nem ez lesz a hiba, mert minden simán ment. Azonban nagyon nehezen tudtam csak forgatni a csapágyat. Felemeltem a másik oldalt, megcsináltam ugyan ezt, de ott pár ezer km-es új csapágy van, az nagyon simán forgott. Visszarakva mindent, még mindig szorul.
2021. nov. 28. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet rajta lazítani?
2021. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos szerintem nem.
2021. nov. 29. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!