Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az nagy előny hogyha már kb...

Az nagy előny hogyha már kb 100 kilométert vezettem gyakorlásból ?

Figyelt kérdés
Jogsit csinálom még csak az elméletet. De tanulgatok vezetni is mellette hogy legalább az autó kezelése menjen. Előnyben leszek azzal szemben aki nég életében nem vezetett ? Többnyire földesúton mentem, de betonon is hogy szokjam a sebességet (max 70-nel), a sáv tartást, a szembe jövő autókat. Ha beértek engedtem hogy előzzenek, visszalassítottam direkt hogy segítsem az előzést, ha meg nem volt előzni lehetőség akkor gyorsabban mentem.
2021. dec. 12. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Bízom benne, hogy megfognak a zsaruk, és pár évre eltiltanak.

Semmi értelme ennek, sőt.

2021. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Az még hagyján, de aki átengedte az autót annál már büncselekmény kategóra.

Amúgy amikor én vezettem, mesélte aaz oktatóm, h oktat egy srácot aki nagyon jól vezet, rallyzik (emlékeim szerint) meg minden, de jogsija még nem volt. Kétszer vágták meg vizsgán. Szóval az előny az relatív, az autó kezelésére már nem kell úgy koncentrálnod, akkor valami előnyt jelenthet

2021. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem biztos hogy előny.

Mert ott teljesen máshogy kell vezetni és más a követelmény mint ami nálad rögzül esetleg.

Nem figyelsz a táblákra, felfestett vonalakra és ez bizony hiba is.

A közúton büncselekményt követsz el ha így gyakorolsz és az is aki átadja.

2021. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy előny. Az én oktatóm pl nem is szerette, ha valaki vezet előtte, mert már lehetnek olyan berögződött dolgai, amik alapból nem helyesek vagy amiért vizsgán szólnak, buktatnak. Akár egy egyszerű kormányfogás is lehet ilyen, mesélte, hogy volt olyan tanuló, aki mire vezetni tanult hivatalosan, megszokta otthon aputól másképp, a vizsgán kétszer szóltak neki érte, de amint nem figyelt felvette a “nem nagykönyv szerinti kormányfogást” és harmadjára már nem szólt a vizsgabiztos.
2021. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen előny :) Erre hibátlan példa, hogy édesapámat majdnem megbuktatták, amikor 1990-es években külföldre költöztünk és újra kellett vizsgáznia. Pedig volt sokszázezer km tapasztalata, nála biztonságosabban és jobban vezető emberből viszonylag keveset ismerek. De a berögzült szokások nem mindig azok, amiket elvárnak az oktatók, vizsgabiztosok. Illetve a 100 km nem olyan sok, hogy valós előnyöd származzon belőle.

Én jogsi megszerzése előtt nagyjából 2000-3000 km-t vezettem (forgalomtól elzárt magánterületen) és úgy érzem, segített elég sokat. Nem kellett bajlódni a kezelőszervekkel, egyből mentünk forgalomba, kb 30 perc után. Így is volt néhány dolog, amire figyelnem kellett, mert máshogy várták el viszga közben, mint ahogy én megszoktam. Ezek ilyen apróságok voltak, pl néha egy kézzel fogtam a kormányt, vagy még megállás előtt picivel üresbe raktam.

2021. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Én 2 év segédmotor után ahogy lehetett mentem b-re, és habár sok előnyöm származott belőle, rengeteg hátrány is. Mindig mondja az oktatóm, hogy rutinból próbálok vezetni és, hogy erről szokjak le mert így nem lesz meg a vizsgám. Jelenleg ezekről próbálok leszokni vizsgáig, de utána úgyis így fogok közlekedni, mert így lehet rendesen beilleszkedni a forgalomba és felvenni a ritmusát.
2021. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugy sikerult elsore a 30.oran,hogy sosem vezettem elotte.

Meg az udvarbol sem engedett parom kigurulni jogsi elott.

2021. dec. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok

Természetesen (pár embernek ez sajnos nem az) VOLT jogosítványom segédmotorra és nem úgy vezettem mint a kérdező, hogy bármelyik pillanatban elkaphatják.

2021. dec. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy jelentős előny lenne.

Nyilván nem baj, ha ültél mar autóban, de a tanulokocsiban ugyis az oktatód lesz a góré, mindent csinalhatsz ugy ahogy mondja.

Raadasul ha most vezetgetsz, akkor sok olyan dolog megtörténhet, ami oktatóval a fedelzeten tuti nem, mar csak az egyertelmű T betűs jelöles miatt sem, de pl arokba sem fogod húzni a tanulóautot egy mentő/rendőr/tűzoltó miatt. Es pl utóbbiak tapasztalatom alapjan azert tudnak olyat, hogy nem art, ha te is tudod mit csinalsz.

Akik nagyon örülnenek annak, ha megcsipnenek es eltiltananak azok meg tök sötetek, mert ugy latszik nem esik le, hogy igy vagy ugy kocsihoz jutsz tök mindegy, csak annyira nagy az önerzet h van mar jogsi, akar tapasztalat is...

Szoval rakd zsebre a tudomanyt es ne kockaztass, vardd ki amig megvan az a jogsi, mert overall sokkal több kockazatot vallalsz (es raksz masokra is), mint ami megeri.

2021. dec. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!