Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért ennyire drága egy B...

Miért ennyire drága egy B kategóriás jogosítvány megszerzése? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Szerintem nem nagyon van olyan képzés vagy szakma vagy akármi ami ilyen sokba kerülne. Egyetemen meg főiskolán kívül. És ez még csak nem is végzettség csak egy engedély. Miért kerül ilyen sokba? Ráadásul ezért a pénzért még haladni sem lehet az oktatással csak nagyon lassan.

2021. dec. 13. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Drága az üzemanyag, és a 30 (vagy több) óra alatt egy csomót elhasználsz.
2021. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

A piac határozza meg és szabja az árakat.

Ha nem lenne rá kereslet sokall olcsóbb lenne.

Na meg magyarország jobban teljesít .

Rohadt gyurcsányék elloptak mindent!!!

2021. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak annyit mondanék: mindig drágának számított.

Én 30 éve tanultam, összegre nem emlékszem, a szüleim akkori fizetésére sem, de akkor is drágának számított. És már azelőtt is, az 1970-es években. Akkoriban még volt sorkatonai szolgálat, és sok szegényebb fiatal a katonaságnál tette le a jogsit, mert ott ingyen le lehetett, és nekik (szüleiknek) esélyük se lett volna kifizetni ezt.

Szóval ez mindig drága volt.

2021. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
200-300 ezer Ft egy akármilyen képzésre teljesen alap. Drágának mondjuk egy pilótaképzés számít, ott repkednek a milliók. Szóval nem, egyáltalán nem drága, te nem jársz eleget zsebből fizetendő képzésekre.
2021. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mutass egy képzést, ami olcsóbb.

Ha csak a 30 gyakorlati órát vesszük, van egy szakember nagy értékű munkaeszközzel 30 db kiszállással 30 munkaórával.

Alkalmanként 7-10e Ft a kiszállás + munkadíj.

Így nézve sok?

2021. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok, rengeteg.
2021. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna részt venni az egyetemen egy borkóstoló tanfolyamon, hát elhalasztottam, mert 90.000 Ft volt, és sokkal kevesebb órát kaptam volna érte, mint forgalmi oktatáson.


Egyébként nagy a jogsira a kereslet, illetve vannak költségek is bőven, amelyek közül az üzemanyag csak az egyik.

2021. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos az árakat a pofátlanság is befolyásolja


a piacgazdaságban annyit kérnek amennyit csak lehet

És ha jogsit akarsz ugy is kifizeted


Olyan helyne dolgozom ahol autósiskola is müködik...


8-9000 forint a gyakorlati óra(vezetés) díja

Ami elviekben 45 percet jelent, átlagban 20-30 percnél többet nem vezetsz ennyi idő alatt, az oktatók "trüközései" miatt

kb megtezsel 10-15 km-t (ha már a forgalomban gyakorlosz nem tanpályán)

Számold ki mennyi lehet ezena nyereség...


A gépjármű oktatók 99% ban egyéni válalkozók és havi 1-2 milliót megkeresnek, Az adófizetést nagy ívben elkerülik, igy eléggé dúrva a jövedelmük.

A vizsgadíjak szintén pofántlan drágák(ezek az államhoz folynak be, és hát nem a legjobban használják fel mostanában a befizetett adót ugyebár.


A B jogsi kb 300 ezerbe kerül átlagos tanuló esetén, de aki nem túl magabiztos és hagyja hogy az oktató plusz órákat vetessen vele ott biza a 4-500 ezres végösszegek is előfordúlnak.


Sajnos a gépjármű oktatás is egy belterjes szakma lett, lopnak csalnak és senki nem ellenörzi őket, mert akinek az ellenörzés lenen a dolga ők is benen vannak a rablásban vastagon.


De hozzátenném hogy ez nem egy mai jelenség, ez más 10-20 éve is igy volt, csak nem ennyire dúrván.

2021. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

8-as.

En iden csinaltam,6000ft/ora volt.

Minden oram 50perces volt,amit vegig is vezettem.alkalmankent 2 orat vettem,elso oratol forgalomban.sokszor szombat,vasarnap reggel 6 kor jott ertem az oktato.a 15 alkalombol 13x itt vett fel a haz elott,es itt is szalltam ki.

30.oran vizsgaztam.

2021. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem tolják az ember alá alanyi jogon pár 10 ezerért azt az engedélyt, részben biztos van sok oka amiért annyi amennyi.
2021. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!