Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy működik a taxizás “kisseb...

Hogy működik a taxizás “kissebb” városba?

Figyelt kérdés

Falun nőttem fel, viszont most városba költöztem.

Szeretnék a város széléről a városba bemenni taxival de itt nem úgy szaladgal taxi hogy leintem , mert nem nagyon látni.

Hogy működik?

Felhivom a neten talált számot, és ide kérem a panel elé, lesétálok és beülök? Honnan tudom mikor van itt?

Illetve kirak,fizetek, visszafele ( 1 óra múlva) újra elkell játszanom hogy felhívom és kérek egyet arra a címre?



2021. dec. 20. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan
2021. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felhivod, megmondod a cimet. Tudod elore is rendelni: pl 4 orara szeretnel kerni egy taxit. Vagy ugy is, hogy minel elobb. Ez utobbi esetben mondani fogjak, hogy kb. mennyi ido. Bar jo esellyel max 5 perc. Ez alatt lesetalsz, legrosszabb esetben varsz 1-2 percet.
2021. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
szerintem így működik ahogy elképzelted. a telefonba el fogja mondani, hogy mennyi idő alatt ér nagyjából oda, mikor menj ki elé. én pesten élek, itt már régen máshogy megy, de előtte itt is így volt.
2021. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Kisebb

Ha a településéden van működő taxitársaság, akkor az elérhetőségükön kérsz kocsit.

Honnan tudod, hogy megérkezett? A rendelés felvételénél mondanak egy hozzávetőleges időt.

Előtte érdemes lemenni, és ott várni. Persze nem fontos. Akkor rád csörög, vagy vár.

Érdemes előre egyeztetni. Persze, ha már ott van, ketyeg a percdíj. Jobb, ha már lent vagy.

Ha tudod mikorra kell, előre is meg lehet rendelni.

Visszaútra ugyanez. Amennyiben tudod, mikor kellene, akár azzal a járművezetővel is egyeztethetsz, vagy szintén a diszpécseren keresztül kérsz kocsit.

2021. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Ki fejelte le a pirosat?
2021. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak mondom, hogy ez a leintés csak a filmekben van, sosem működött a valóságban, a nagyvárosokban sem.
2021. dec. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6! Már miért ne működne? Sokszor taxiztam úgy.
2021. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!