Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha taxizás közben baleset ér,...

Ha taxizás közben baleset ér, akkor miért nekem, mint utasnak kell megtérítenem a kárt?

Figyelt kérdés
45ezer forintot követel tőlem a taxis társaság, mert a sofőr figyelmetlensége miatt rosszkor nyitottam ki az ajtót, és egy hatulról érkező autó letörte azt. Nekem hátul nincs tükröm, és nem láthattam az autót, szerintem a taxisnak kötelessége lett volna szólni, hogy mikor biztonságos a kiszállás. Ilyen esetben nem rendezi a kárt a biztosító?

2019. júl. 3. 07:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

és szólt?


annak ellenére nekimentek az ajtódnak?


vagy nem szólt semmit, te kinyitottad, most meg azt mondod szólnia kellett volna? :D

2019. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem szólt semmit, épp ez a baj! Ha szólt volna, akkor nyilván nem nyitom ki az ajtót.
2019. júl. 3. 07:52
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Casco biztos van minden taxin. Azért már ne is haragudj, de egy önállóan utazó, felnőtt embertől elvárható, hogy tudjon biztonságosan közlekedni. Te miért nem nézel hátra, mielőtt kinyitod az ajtót? Vagy nekeked mindig mondani kell, mit csinálj? Szerintem egyezzetek meg a költségekben.
2019. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Aki részegen telehányja az autót, annak ki kell fizetnie a takarítás költségeit is. Vállalni kéne a felelősséget a tetteidért, ez az első dolgok egyike, hogy felnőtt legyél.
2019. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Jogosan is kéri. Így már értem miért csapják ki az ajtót elém miközben biciklin ülök. Legközelebb gondolkozz,kinyitod résnyire,hátranézel,nem jön semmi,kiszállsz..mi ebben a nehéz?
2019. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Ezek alapján te voltál a hibás. Nem szabad reflexből kibas zni az ajtót, óvatosan kell és megnézni, hogy nem e jön valaki..
2019. júl. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Nincs tükröd, ez rendben van. De szemed sincs, amivel hátranézel, hogy jön-e valaki?
2019. júl. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Pont azért, mert téged nem baleset ért, hanem balesetet okoztál.
2019. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mint utas, passzív résztvevője vagyok a közlekedésnek, és mint ilyen nem értem, hogy miért vonnak felelősségre.
2019. júl. 3. 08:49
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Te vágtad ki az ajtót vagy a sofőr? Szóval te vagy a felelős.
2019. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!