Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az üzemanyagoknak is van...

Az üzemanyagoknak is van szavatossága?

Figyelt kérdés
Egy posztapokaliptikus sorozat miatt jutott eszembe ez. Nem értek hozzá, de nehezen hiszem azt, hogy 10 20 év elteltével egy tankban vagy ballonban"rothadó" benzin v dízel még működésre tudná ösztönözni az autót
2021. dec. 25. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A benzin "megromlik", különösen a mai kotyvaszték.

Romlott gázolajjal még nem találkoztam.

2021. dec. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos manapság már van... Mondjuk múltkor egy 5 éve telitankkal álló motort akartam életre kelteni, leengedtem a benzint belőle, majd mivel sem a szaga, sem az állaga nem volt fura, beletöltöttem a motoromba. Semmi gond nem volt, ellenben, volt hogy fuldokolt a motor a mai e10-es benzinnel, ami hónapokat állt...
2021. dec. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem volt ilyen probléma. Nagyapám is mindig tartott magánál kannában benzint, ahogy ez régen szokás volt. Fene tudja, hogy mennyi ideig volt nála néha egy-egy adag, de nem két napig, az biztos.

Manapság ez már nem kivitelezhető, mert bioetanolt is tartalmaznak, ami elég rövid időn belül (pár hét) elkezd kiválni belőle. Ha ez az autón belül történik, az tönkre vágja az egész üzemanyagrendszert. Ha kannában van, akkor nem akkora a baj, mert a kivált bioetanol leülepedik az alján és a tiszta benzin használható marad, ugyanakkor a bioetanolnak erős oktánszámjavító hatása van, ha kiválik belőle a bioetanol, akkor a hátramaradt benzin nem lesz ideális a motor számára. Működni fog, de rosszul és hosszú távon tönkreteszi a motort.


A gázolaj úgy tudom szintén tartalmaz bioetanolt manapság, de nem tudom, hogy abból is kiválik-e, illetve hogy ha kiválik, akkor a visszamaradt gázolaj milyen állapotú. Szóval arról nem tudok mit mondani.

2021. dec. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vortrex ***** válasza:
100%
Ez az ólmozott benzin beszüntetése óta így van, nem csak az e10-es benzinektől, meg a bioetanoltól. A hagyományos ólmozatlan benzint is alkohollal javítottál ólom helyett, és ugyanúgy romlandóvá vált.
2021. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A benzin egész biztosan megromlik, van hogy el se indul már vele az autó.


A gázolaj is megromlik, de azzal még el tud indulni, füstölni fog, és darabos lesz a kanna/tank alján.

2021. dec. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!