Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autószerelés tanulható,...

Az autószerelés tanulható, vagy erre úgymond "születni kell" és csupán érzék kell hozzá?

Figyelt kérdés

Elég erősen gondolkodok rajta, hogy középiskola után autószerelőnek tanuljak tovább (gyűlölöm amit most tanulok, anyám erőltette). Viszont nem tudom, hogy ez mennyire a tanulható szakmák egyike, tehát ha elmegyek erre, akkor mennyire fogok tudni érvényesülni. Apukámmal szoktunk itthon barkácsolgatni, ezért a szerszámokat már tudom használni és van egy alap tudásom így a szereléshez, a probléma megoldáshoz, az alkatrészek működéséhez, viszont autót nem sűrűn szerelünk, mert hát nincs rajta mit, tökéletesen megy, semmi hibája nincs.


Szívesen foglalkoznék ezzel, mert nagyon szeretek barkácsolni, szerelni és az autókat is nagyon szeretem + kétkezi munkával szeretnék foglalkozni ezért úgy gondolom, hogy ez nem lenne rossz. Ti bevállalnátok így az autószerelő képzést?



2022. jan. 13. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Tanulható.
2022. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van alapvető műszaki érzéked, akkor tanulható.
2022. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, ha van műszaki érzéked és valóban érdekel a dolog akkor simán.
2022. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem, hogy tanulható, hanem keményen tanulni is kell. Az alkatrészek cseréje nem nagy durranás, de amikor az lesz a feladat, hogy valami furcsa elektronikai hibát feldeírts, hát felkötheted a gatyát. A mostani autók meg millió ilyen elektronikai bajtól hemzsegnek.
2022. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
#4 Arról nem is beszélve hogy ez felelősségteljes szakma. Mert ha például nem jól babrálja egy szerelő a féket és a sofőr emiatt balesetet okoz, akkor a szerelő is hibás jogilag.
2022. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érzék kell hozzá elsősorban. Tanulni is kell, de azok az igazán jók, akiket nagyon érdekel a dolog, és nem izzadva tanulják a motorkódokat, hanem magukba szívják az információt, annyira szeretik, amit csinálnak.
2022. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Tanulható és tanulni is kell keményen.

De kell hozzá egyfajta érzék is. Azok már kisgyerek korukban szerelgetnek, bütykölnek és úgy is tanulják fokozatosan mindent meg.

Én is szerettem és már kb 8 éves koromban szerelgettem a biciklimet.

2022. jan. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
10,000 óra alatt minden szakmát ki lehet tanulni mester szinten.
2022. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel is a dolog, akkor simán megtanulható
2022. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Minden tanulható, csakrá kell szánni az időt az infó beszerzésére és magára a gyakorlásra.
2022. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!