Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autos iskolat szeretnek...

Autos iskolat szeretnek valtani de penzt kernek mert kiiratkozom. Ez lehetseges?

Figyelt kérdés
Szeretnek valtani mert ennel a sulinal nincs oktato aki vallalna viszont azt mondta az iskola igazgatoja hogy ezert 10 ezer forintot kell fizetnem. Ez tenyleg igy van? En annak idejen nem irtam ala semmit es errol nem is lettem tajekoztatva..

2022. jan. 18. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiiratkozásról van szó, akkor sanszos, hogy volt beiiratkozás is, márpedig ott valamit biztos aláírtál. Amúgy se működik ez papír nélkül, hogy hello szia, jöttem vezetni és kész, majd adom a pénzt.
2022. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Kizárt, hogy nem írtál szerződést, másképp hogyan intéznék a vizsgáidat, ha hivatalosan nem is vagy a tanítványuk?
2022. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Onlinr kreszt csinaltam naluk elutaltam a penzt aztan o a belepesi adatokat voltam dokinal megcsinalta az orvosit ide adta en az igazgatonak ennyi kresz vizsgan meg annyit kellett alairni hogy sikerult🤷🏻‍♀️
2022. jan. 18. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

amikor regisztráltál, elfogadtál valamilyen szerződést

keresd elő és olvasd el, hogy mit írtál alá

2022. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elállási díjnak nevezik, nagyon sok autós iskolánál van; az összeg változó.


Biztosan van valamilyen szerződésed, hiszen az online oktatást is dokumentálni kell a Nemzeti Közlekedési Hatóság felé, jogosultságot kell kapnod az önálló tanuláshoz, ez nem csak úgy van, hogy felőlünk csinálhatod, ha kedved van hozzá.

Díja is van, és a megfizetési mód, határidő is szerződéses téma.


Lehet, hogy szerződésedben nem szerepel tételesen pl. az elállási jog és díj, de akkor a szerződésed tartalmaz olyat, hogy egyéb esetekben, vagy megnevezett esetekben, a képző intézet ilyen-olyan szabályzata, általános szerződési feltétele stb. az irányadó; abban pedig tételesen benne van.


(A gyakorlatban a 10 ezer Ft egyáltalán nem túlzott összeg; legfeljebb azokhoz az intézményekhez képest, ahol nincs ilyen díj.)

2022. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez nekem is így volt,úgy kaptam 10ezer Ft kedvezményt az elméleti anyagból,ha náluk vizsgázom. De mivel kiléptem,nem járt a kedvezmény.
2022. jan. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát mind1 köszi a segítséget nem találtam meg a szerződést de kifizettem a pénzt és még a másik sulinál is elkértek 10ezret mert beiratkoztam😅 nagyon durva
2022. jan. 19. 21:35
 8/8 anonim válasza:

Sajnos elég nagy a tudatlanság az autósiskolák dolgában. Sokat tudnék mesélni. Amit te tapasztaltál teljesen "átlagos". Sok helyen ez így megy.

Itt van egy hasznos cikk erről: herholdponthu/blog/.

Ja találtam a honlap alján konkréten a kérdésedre is választ.

Egyébként , noha nem bántani szeretném azokat, aki akik ilyen helyzetbe kerülnek, de sokan nem járnak utána, mivel jár a beiratkozás, pedig pár óra alatt képbe lehet kerülni az ilyen cikkek segítségével, és ezzel sok tízezret lehet megtakarítani, idegeskedést elkerülni.

2022. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!