Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Számíthatok büntetésre a...

Számíthatok büntetésre a vasúti átjáró miatt az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés

A falu előtt van egy lámpás vasúti átjáró . Nem mentem gyorsan , de éppen abban a pillanatban váltott pirosra a lámpa amikor már ott voltam előtte. Megijedtem , gyorsan befekeztem de már nem tudtam előtte megállni. Ahogy át értem újra átváltott fehérre a tükörből .

Ilyenkor mi van ?

Úgy tudom Piros vasúti lámpánál 60.000...friss jogsis vagyok


Köszi a válaszokat előre is.


2022. febr. 6. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vasúti átjárót úgy kell megközelíteni hogy szükség esetén megkell tudni állni.

Nem kell megijedni, gyorsan se fékezni hanem normálisan menni.

2022. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs büntetés, mert nem állított meg rendőr.
2022. febr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Nincs büntetés, de vezess sokkal óvatosabban, mert egyszer még az életeddel fizetsz ezért. A vasúti átjárót max 30-cal szabad megközelíteni, és óvatosan kell rajta áthajtani.
2022. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nincs már általános 30-as limit, bár valóban reálisan ez az a tempó, ami mellett biztonsággal körül tudsz tekinteni.


Kérdező, ha féktávon belül kapsz pirosat vasúti átjárónál, haladéktalanul fejezd be az áthaladást. Vészfékezni tilos: csak azt kockáztatod, hogy a mögötted jövő belök a sínekre vagy megcsúszol és úgy maradsz a vágányokon. Na olyankor van még fél perced eldönteni , hogyan mented a bőrödet.


Az, hogy visszavált rövid időn belül fehérre , azzal lehet összefüggésben, hogy bizonyos fénysorompók rutinszerű ellenőrzésének része a próbaállítás.

2022. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

A vasúti átjáró lámpájánál nincs sárga fény, tehát ha pont előtted vált pirosra és már nincs esélyed megállni, akkor fékezés nélkül menj át.

Ilyenért nem fog büntetni a rendőr sem, hisz nem várható el, hogy a féktávodnál rövidebb úton megállj.


"A vasúti átjárót max 30-cal szabad megközelíteni, és óvatosan kell rajta áthajtani."

Lakott területen kívül 40 volt az a 30, de ezt a szabályt 2010-ben kiszedték kreszből. Jelenleg nincs általános érvényű sebességkorlátozás a vasúti átjáróknál, tehát adott esetben akár 90-nel is át szabad hajtani rajta.

2022. febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vasúti átjáró előtt, és rajta soha nem vészfékezünk!! Ahogy mondta a #4-es belökhetnek, megcsúszhatsz, de ha túl nagyot fékezel, akár le is fullaszthatod a kocsit és akkor aztán tényleg szarban vagy! Nem tudhatod, hogy reagálsz a stressz helyzetre, vannak akik úgy bepánikolnának, hogy újra se bírnák indítani a kocsit. És ha esetleg teljes sorompó van, akkor amíg bennt állsz és indítod a kocsit, addig teljesen lecsukódik és nem fogsz tudni kimenni. Ilyenkor a legjobb, hogyha még átküldöd (persze ha tényleg úgy jön ki a ritmus, hogy már nem tudsz emberi féktávot venni).
2022. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz bünti. Ha féktávon belül van a sorompó akkor át kell menni. Van még idő a vonatig. Ha van csapórúd akkor is van még néhány másodperc, mert a piros elővillog néhányat, csak később kezdi lezárni a csapórudat.


Az ilyen rövid időre pirosra váltás és mindjárt vissza fehérre akkor van amikor megfordítják az irányt a vonalon. Tehát a berendezéseket, jelzőket át kell állítani, mert a következő vonat a másik irányból fog közlekedni mit az előző. Ilyenkor a rendszer teszteli a sorompókat úgy, hogy egy pillanatra felkapcsolja őket és figyeli folyik-e áram. A régi izzós sorompóknál nem volt ez feltűnő, mert mire felvillant volna már vége is volt a tesztnek. Csak sötétben lehetett látni az irányváltást ha nagyon figyelt az ember. A mostani LED-es lámpáknál persze azonnal teljes fényerővel felvillan a piros. Besz.ratva ezzel még a rutinos vasutasokat is néha! :D

2022. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!