Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Opel Astra H gyári hangrendszer?

Opel Astra H gyári hangrendszer?

Figyelt kérdés

Vettem egy Astrát, CD30 MP3 gyári fejegység van benne és feltételezem gyári hangszórókkal. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.


Alapvetően hogy szól? Mert az enyémnek nagyon doboz hangja van, de volt kollégámnak is volt ilyen és azt mondja az övé nagyon jól szólt, állítólag az is gyári. Egy Opel fórumon azt írták, hogy a fejegységhez van köze, biztos nem mindegy az sem, de valahogy kétlem, hogy mindegyik szarul hangzana, amelyikbe CD30 került.


A másik, hogy ha kicserélem a hangszórókat, a fejegység maradhat? Állítólag a gyári rádió RMS teljesítménye 17 vagy 20W csatornánként, de például a hangszóró 45W RMS. Ez mennyire lenne probléma?


Illetve még egy utolsó kérdés, a gyári első és hátsó hangszórók ugyanolyanok, vagy elől közép és hátul mélysugárzó van? Ha cserélném mind a négyet, hogy lenne érdemes összeválogatni?


2022. febr. 16. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van benne gyárilag és alapvetően normálisan szól. Nyilván nem lehet összehasonlítani egy csúcskategóriás hangrendszerrel, de sokkal rosszabbat is hallottam már. A beállításoknál lehet állítani a hangszínt valamennyire. Az egyetlen problémám vele az AUX bemenet hiánya. Nem vagyok szakértő de annyi biztos, hogy a hangzás a fejegységtől és a hangszóróktól is függ. A régi kocsimba vettem egy olcsó fejegységet és katasztrofális hangja volt. Kicseréltem egy jobbra, és ég és föld volt a különbség.
2022. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kollégádnak is CD30 van benne? Csak mert pl a CD70 valóban ezerszer jobban szól. Pere az sem egy Burmester hifi, de szerintem teljesen jó. Esetleg op-commal a kódindexekkel lehet játszani, hogy jobb legyen.

Aux gyárilag kérhető volt. Ha nem kérték bele, sok esetben utólag sem egy nagy kaland kiépíteni. Bár ez is fejegység függő. CD30 nem, de CD30MP3 már tudja fogadni. CD70NAV meg pláne.

Hangszórós témában nem vagyok otthon, azt soha nem buzeráltam. De nekem logikusnak tűnik, hogy egy 45W-os hangszórót erősítő nélkül meg tudsz hajtani 20W-tal is, csak így nincs sok értelme az erősebb hangszórónak. Az ajtókban lévő 6 hangszóró körül szerintem egyik sem mélysugárzó, legfeljebb a 7. hangszóró, ami középen a műszerfalban van. De ez is felszereltségfüggő.

2022. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 1-es vagyok. Nekem CD30 MP3 van benne. Néztem én is AUX adaptereket ehhez a típushoz, venni még nem vettem. A gond csak az, hogy a menüben nem lehet kiválasztani az AUX-ot. Van esetleg ezzel tapasztalatod?
2022. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alapból persze. Ki kell építeni a csatlakozást, utána op-commal felprogramozni és ott lesz a menüben. Legalábbis CD70-nél biztosan így működik. CD30MP3-ból is kétféle létezik. Ha a jobb oldalon 6 számgomb van (gyártó Blaupunkt) az auxosítható, a 9 gombos (gyártó Grundig) sajnos nem. Legalábbis én így tudom. A 6 gomboson az aux a telefon kihangosító bemenetén lesz. A menüben azt hiszem nem fog megjelenni az aux opció, de ettől még működni fog.

Pesten tudok ajánlani olyan személyt, aki nálam jobban ért ezekhez és vállal is pár ezer forintért utólagos auxosítást. Illetve ajánlom a facebookon a csoportot, ott is tudnak szerintem segíteni.

2022. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!