Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyenkor tűrni kell?

Ilyenkor tűrni kell?

Figyelt kérdés
Megcsináltam a kapubeállót(híd úgymond), felástam, lefektettem két sor, nem könnyű betonlapot, plusz befűvesítettem. Előre leraktam 2-3 kissebb betonkockát, hogy ne hajtson rá senki egy ideig. Na most pont egy kanyarnál lakunk, egy szűkebb utca. Megjelentek a duplakerekű, meg a magasított permetező traktorok. Behajtáskor rámennek, az elején keréknyom szélességben a fűnek annyi, mondjuk azt a kocsival lehet én is tönkre tenném. De amit kiraktam betonkockákat, szanaszét vannak törve, már kb plusz 3-4 alkalommal, ill a betonlapnak a sarka is megrepedt és letört. Gondolom, ha valami olyat raknék ki ami a gumilyukat szétbassza akkor meg én lennék a hibás, bár ilyet nem tennék. Ilyenkor kinek kell szólni? Mikor az utcából kihajtanak, akkor megfigyeltem egyik sem megy rá.
máj. 23. 18:08
 1/2 hypno ***** válasza:
71%

Apósom fát ültetett az út mellé, amikor az autók eljárták a füvet.

Onnantól mind tudott nagyobb ívben kanyarodni.

máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Közterület, és csak akkor tilos a füvedre rámenni, ha helyi rendelet tiltja a zöldfelületre hajtást. Ilyen inkább városokban van. Ebben az esetben a helyi jegyző tud tenni valamit, ha lefotózod a tettest.

Ha ilyen rendelet nincs, akkor rá szabad menni. Csak a bejáródat tilos tönkretenni olyan mértékben, ami a behajtásodat zavarná.

És jól gondolod, tilos olyasmit kirakni, amitől a gumijuk tönkremenne. Simán hívhatnának rendőrt.

Esetleg ha valami nagyobb bokrot ültetsz az út mellé, amiért nem kár adott esetben, azért valószínűleg nem szólna rád senki. Vagy kis bokrot, nagy karóval... (Esetleg a bokorültetést is tilthatja önkormányzati rendelet, ilyennel is találkoztam már, hogy közterületre csak lágyszárú növényt szabad magánszemélynek.)

máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!