Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan buktatott meg a...

Jogosan buktatott meg a vizsgabiztos?

Figyelt kérdés
Nemrég csináltam újra másodjára a forgalmi vizsgát (az elsőn hibáztam, és a hiba közepesnek számított, de azt én magam is teljesen igazságosnak tartom, hogy megbuktattak miatta). Időközben új oktatókocsit kaptam, mert az első, egy fekete kia összetört egy balesetben (akkor nem én vezettem) az első vizsga után (összesen 34 órát vezettem vele). Ez a kia egy nagyon jó kocsi volt, az új, amit kaptam, egy szürke ford, ami hát rosszabb állapotban áll kicsit az előzőtől, a legnagyobb gond vele, hogy jobban lefulladhat, főleg emelkedőn. A 2. vizsga előtt viszont ismét felvettem 4 db gyakorló órát, mert soká kellett várnom a következő időpontra, és az újabb vizsgakör előtt pár nappal vezettem le, hogy ne essek ki a gyakorlatból (ezzel így volt elég időm hozzászokni az új kocsihoz is, pedig sokáig nem tudtam, hogy új autót fogok vezetni). A gyakorlás alatt párszor persze lefulladt a kocsi a forgalomban, de a vizsga előtti napon az oktató nyugodt szívvel mondta, hogy szerinte menni fog, elmer engem engedni. Ezen a vizsgán másik vizsgabiztost kaptam, aki elsőre még szimpatikusnak tűnt. A vizsgafeladatokat (Y-forduló és jobbra hátrameneti merőleges parkolás volt), hibátlanul megcsináltam, és a forgalomban is megadtam az elsőbbséget, ahol kellett, szétnéztem folyamatosan jobbra-balra, valahányszor egy betorkolló utca mellett haladtam el, gyalogosokat, akik voltak elengedtem, egyetlen gond az volt, hogy lassabban mentem kicsit a kelleténél. Ez főleg egy bizonyos útszakaszon volt érvényes, ahol már lehet menni 50-nel is, mert valamennyire már főútnak számít, de én csak 40-nel mentem. 37 óra gyakorlás alatt valahányszor azon az úton mentem, 90%-ban 40-nel szoktam vezetni, egyszer nem volt még gond érte. A vizsgabiztos viszont a 4-ből 3-szor ott szólt meg engem vizsga alatt így: ,,Mennyivel megyünk?''. Én a hangsúlyából úgy éreztem, hogy úgymond biztatni akar, hogy menjem már kicsit gyorsabban, és én ahogy lehetett törekedtem is az 50-re utána, amikor megszólított. A 4. alkalomnál szintén gyorsítottam, de az még nem is kapcsolódik lényegében a bukáshoz. Ezen kívül még annyi gond volt, hogy egy hosszabb emelkedőn a kocsi pont elkezdett lefulladni (de csak lassult, teljesen szerencsére nem állt meg), és én próbálgattam gyorsítani úgy, hogy kétszer is 1-ből 2-esbe raktam a váltót. A vizsgabiztos szerint nem ezt kellett volna, hanem a gázt nyomnom. De én nyomtam a gázt, ennek ellenére éreztem, hogy egyre lassul a kocsi, azért próbálgattam, végül a maradék 30 métert 1-esben tettem meg (azért kezdődött a lassulás, mert az emelkedőn félúton megállt előttem egy másik jármű, és ki kellett kerülnöm, de előtte nekem is meg kellett állnom, és a kocsi ezért esett ki a ritmusból). Tehát a vizsga végén (!), amikor még azt hittem, hogy már talán sikerült, megállított, és közölte a hibát, szerinte ez őrjítően lassú volt (a legkisebb sebesség amivel mehettem olyan helyen, ahol 50-nel kéne, az 35 volt). Továbbá közölte, hogy egyszer nem néztem a kilométer órára (még most is rejtély, hogy hátulról ezt hogyan tudja megállapítani), meg hogy a váltót egyszer se raktam négyesbe (a régi kocsinál bőven elég volt még 50-nél a 3. fokozat, de a fordnál is ment az 50 3.-ban erőlködés nélkül, legalábbis én ehhez szoktam hozzá). Úgyhogy megbuktatott, de akkor legalább ne vezetettetett volna végig a vizsgán, ha már kétszer megszólt, akkor kellett volna, meg ráadásul vége volt a vizsgának, elhaladtam a kiindulási pont mellett, az oktató kérdezte is tőle, hogy bemenjünk-e már, de a vizsgabiztos még mondta, hogy tovább (ugyanarra a szakaszra, ahol már háromszor megszólított a sebesség miatt). Tényleg ennyire gond lenne, hogy egy közepes főúton 50 helyett 40-nel vezettem?

2022. márc. 3. 10:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Kerd meg az oktatod,hogy tanitson meg vezetni!

Rendesen!

Az en oktatom mar az elejen ramszolt,ha indokolatlanul lassan mentem.

Miota megvan a jogsim,sok olyan tanuloba futottam mar bele,akik ok nelkul tapostak a feket,nem mentek csak 30 at az 50 helyett,vagy epp 50 et a 70 es tablanal🤦nagyon idegesito.

2022. márc. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
4%
Eleve hatalmas hazugság, amit írsz, mert a vizsgabiztos sosem szól hozzád vizsga közben, csak az oktató.
2022. márc. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez a "3.-ban sem erőlködött 50-nél" is elég érdekes.... Persze hogy nem erőlködik, ha szinte terheletlenül feleslegesen pörgeted a motort.🤷‍♂️

Amit az emelkedőn csináltál, már önmagában elég a bukáshoz.

A vizsgáztató meg azért kocsikáztatott tovább a hibák ellenére is, hogy hátha át tud engedni.

2022. márc. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
98%
12-es, baromi nagyot tévedsz, a vizsgabiztos kb akkor és abba szól bele, amibe akar, még a kijelölt útvonalról is letérhet. Az oktató az, aki csak az utasítást, feladatot adhatja ki.
2022. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

Ha legalabb annyit torodtel volna a vizsgaval, mint itt a szo szaporitassal, atmentel volna.

A vizsgan csak az idot huztad!

2022. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%

jogosan buktatott meg, igen. akadályoztad a forgalmat, nem vetted fel a tempót. amikor pedig az emelkedős részt olvastam, akkor én is fogtam a fejem kicsit.. kezdett lefulladni, nem nyomtad jobban a gázt, inkább kettesbe erőltetted?? ha lefulladtál volna, akkor abban a pillanatban megbuktatott volna egyébként. azért vezettetett végig valószínűleg a vizsgán, mert akart adni esélyt, hátha a többi dolgot jól csinálod, nem akart egyből buktatni, jó indulatú volt..

a sebességre pedig mindig törekedj, annyival próbálj mennyi amennyivel lehet. nem véletlen 50es tábla volt ott és nem 40. a sebességet köteles vagy tartani az úton, hogy ne akadályozd a többieket.

2022. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

16. Ne tanítsd marhaságra. Nem szándákod, de félreértheti.

Egyáltalán nem köteles tartani az útra megengedett legnagyobb sebességet. A határ azt helenti, hogy semmi okból nem szabad annál gyirsabban menni.

2022. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%
17, nekem rengetegszer elmondta az oktató, hogy ne menjek már 50es táblánál 40nel, mert nagyon zavaró lehet, csak tartom a forgalmat, annyit érek el vele, hogy előznének meg folyamatosan:D nem olyan borzalmas szerintem tartani az 50et, engem is idegesít ha lehet menni annyival, de mégis 40 körüli tempóval mennek előttem. nyilván nem azt mondom ezzel, hogy száguldozzon, isten ments, de simán közelíthet jobban az 50hez az a mutató, nem véletlenül jegyezték meg neki többszöri alkalommal. azt sem tartom kizártnak, hogy néha néha csúszott az 40 alá is, ha 3x is szólt neki; állítása szerint ugyanazon az útszakaszon.
2022. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
26%
valamint a vizsgáztató simán hiheti azt, hogy azért megy lassabban mert nem magabiztos és kicsit fél. ha nem magabiztos az is simán bukás
2022. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
35%
hiába pontozzátok le a válaszaim, ezek így vannak, így történnek😭 gondolom a kérdezőt (is) bántja ennyire, mert rájött a sok válaszból, hogy a bukás jogos volt és nem neki van igaza, tehát megy a folyamatos lepontozás. de ettől még a vizsgáztatónak lesz igaza, sajnálom hogy fáj ha igazságot írnak🫣
2022. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!