Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogerős vezetéstől való...

Jogerős vezetéstől való eltiltásnál kérelmezhető méltányossági okokból enyhítés/felülvizsgálat?

Figyelt kérdés
Pl. utánképzéssel és vizsgával akár AM-re visszakérni?

2022. márc. 3. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Remélem, hogy nem. Akit jogerősen eltiltanak, az ne veszélyeztessen az utakon senkit.
2022. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Maradhatnánk a témánál?
2022. márc. 3. 18:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogerő előtt kellett volna, fellebbezési határidőn belül, amit szeretnél az a jogorvoslat.
2022. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Erről tudnál írni pár mondatot kérlek?
2022. márc. 3. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli kihirdetéskor 3, kézbesítés esetén 8 nap a fellebbezési határidő, ha nem tetszik a büntetés. A fellebbezésben kellett volna előadni amiért szeretnéd, ha a bíróság csökkentené az időtartamot, vagy ne tiltson el. Ha ittas jv volt akkor kötelező, itt van különös méltánylásra lehetőség, ha pl. ez a munkád, vállalkozásod, van 3 kiskorúd akit eltarts, ilyesmi. De ezt a büntetőeljárás közben, az első fokú ítélet előtt. Vagy ha akkor nem gondolt erre a jogi képviselőd akkor a fellebbezést erre is alapozni. Amit te szeretnél, olyan jogerős ítéletnél nincs, hacsak nem merült föl olyan bizonyíték ami felmentést, vagy épp a bűnösség megállapítást eredményezi, akkor perújítás, de ez nagyon messzire van a te elképzelésedtől úgy gondolom.
2022. márc. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

"méltányossági okokból "

Hát ez nagymértékben függ attól, hogy MIÉRT lettél eltiltva.

2022. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6# jogerős ítéletben méltányolta a bíró a miérteket, e méltánylás után tiltotta el a jvtől. Jogerő után nem függ semmi a miérttől.
2022. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Amikor itelet szuletett,akkor elfogadtam a buntetesem,es nem kerultek elbiralasra a mostani okok,mivel akkor meg nem alltak fent.

Viszont azota tortent valtozas a munkahelyemben,lakhelyemben,es csaladi korulmenyekben is(varandossag).

Nyilvan erre elobb kellett volna gondolni,de mindenki kovet el hibakat.

Csak emiatt erdeklodtem,hogy van-e barmilyen lehetoseg utolagos enyhitest kervenyezni,megertem hogy nincs.

Koszonom mindenkinek a valaszt!

2022. márc. 10. 15:49
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Hát ezen jót röhögtem.

Eltiltottak, de te unalmadba dugtál és csináltál gyereket majd erre legyenek méltányosak ???

2022. márc. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!