Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok orvosi...

Mire számíthatok orvosi felülvizsgálaton, jogosítvánnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Be szoktak hívni felülvizsgálatra, mert alanyi jogon kapom a családi pótlékot stb. Az egyik ilyen vizsgálaton kérdezgettek a vezetésről és a jogosítványomról is, pedig ezzel nem nagyon foglalkoznak. Mondtam, hogy rendesen csináltam meg, nem könnyített, vagy ilyesmi. Ha kell, vagy muszáj, akkor vezetek, bár inkább más szokott, mert a kuplungot a lábam (többször kiment a térdem) nem bírja annyira, de nem vészes, nagyon nem hátráltat. Ha veszek magamnak majd egy autót, az úgyis automata lesz, azzal könnyebb lesz (természetesen ezt ott nem mondtam, mert már így is fura volt, hogy jobban érdekli most őket). Na mindegy, az orvos így is kérte a vizsgálatot.


A járvány miatt ez elhúzódott. 2 hónapja voltam vérvételen (mert az is kellett), de még csak most, csütörtökön kell mennem a vizsgálatra. Mire számítsak? Olyan lesz, mint egy szimpla orvosi felülvizsgálat, esetleg olyan, mint a jogosítvány előtti alkalmassági? Ha már ennyi pénzt beletettem, nem szeretném, ha pl. átalakítanák az autót, vagy beleraknának a jogsiba valamit, pl. hogy csak automatát vagy könnyítettet vezethetek, vagy ilyesmi, mert nem hátráltat az egészségi állapotom.



2020. máj. 26. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi köze a családi pótlékos felülvizsgálatnak a jogosítvány meghosszabbításához?

Írod, hogy csak akkor vezetsz, ha muszáj, mert nem bírja a kuplungot a lábad és úgyis automatád lesz. Utána, hogy nem hátráltat és nehogy beleírják, hogy automatát vezethetsz. Ezek eléggé ellentmondanak egymásnak.

Ha vezetsz, akkor meg már volt orvosi vizsgálatod a jogosítvány megszerzéséhez. Ha most hosszabbítani kell, akkor is olyan vizsgálatra számíthatsz.

2020. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogy mi? Olvasd el mégegyszer, amit írtam.


Családi miatt járok felülvizsgálatra. Ott kérdezték, hogy van-e jogsim, mondtam igen, van. Megkérdezték azt is, hogy könnyített-e vagy sem, mondtam, hogy nem, rendesen csináltam meg. Ez a családi miatt volt a felülvizsgálat, de ugye bármelyik orvos kérhet a jogosítvány miatt vizsgálatot, nem járt le, 3 éves még kb. Állandóan behívnak, pedig születésem óta ilyen vagyok, változatlan a helyzet. Szóval oda mehetnék láb nélkül is, akkor is behívnak, hogy nem-e nőtt ki mégis, ezért kell egy picit rátenni egy lapáttal, akármennyire is szörnyen hangzik. Szóval a kuplungos dolgot nekik mondtam, de igazából ennyire nem zavar.


Azaz egy családi pótlék miatti felülvizsgálatból lett ez a jogosítvány dolog, mert az ott vizsgált orvos kérvényezte.

2020. máj. 26. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha teljesen más vizsgálat során kérték a jogsi felülvizsgálatát, akkor nyilván van valami gond. És lehet, hogy kapsz korlátozást, hogy mit vezethetsz.
2020. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze, mert ott kicsit másabb az ember, mert születés óta fennálló betegségekre épphogy megadnak kemény 20ezer forintot, de azért egy autót még elvezetek.


Ezért is kérdeztem, hogy hogyan zajlik, hogy ne érjen meglepetés, hogy egy 20ezres családi miatt ne a jogsimmal szórakozzanak már. :)

2020. máj. 26. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!