Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha autópályadij nélkül felhajt...

Ha autópályadij nélkül felhajtok a pályára és közben lerobbanok és ez ok miatt kifutok a 60 percből, akkor is jár majd bünti?

Figyelt kérdés

Mondjuk kb. van még a 60 percből 30 perc hogy megvegyem a pályadijat, de közben bezavar az Ördög és lerobbanok a pályaszélén, közben a legközelebbi kút 15 kmre van, de már nem érkezem megvenni.

Utólag lejön a bünti gondolom. Mivel tudom bizonyitani hogy egyszerüen kifutottam az időből technikai probléma miatt?

Ha jön az autómentő az tud nekem adni valamilyen számlát vagy olyan bizonylatot amivel utólag bizonyitani tudom hogy az Ördög bezavart?

Nem történt velem ilyen, csak kiváncsi vagyok hogy ilyen esetben mi történik, mert bárkivel megeshet ez.

Gondolom nem fog senki azzal törődni az adott helyzetben, hogy gyorsan taxit hiv és elviteti magát a legközelebbi kútra hogy megvegye, közben ott hagyja a pálya szélén az autót.

Jó tudom, hogy netről is lehetne abban a helyzetben venni, de abban a zürzavarban az ember nem gondol mindenre.


2022. márc. 30. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne járna? Telefon sincs nálad? Nem a középkorban élünk.

Az a 60 perc amúgy is egy kedvezmény. Megveheted jóval azelőtt is, hogy felhajtasz.

2022. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1: Jó értem, de ha még is összejön a Murphy törvénye és a mobilom lemerül?

A felhajtó előtt meg nem esett útba egy kút sem. 👅

2022. márc. 30. 13:09
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Sánta kutyát nem érdekli, hogy miért nem tudtál venni. Elméletileg fel sem hajthatnál nélküle, az, hogy van türelmi idő, hogy ha mégis váratlanul odakeveredtél, az nem tart a végtelenségig.
2022. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez nem fog érdekelni senkit se, hogy milyen okból nem veszel matricát. A felhajtást követően, ahogy az első matrica ellenőrző kapu lefotóz 60 perced van venni még matricát, akár online, akár kúton. De ha ennyire izgulsz előtte miért nem veszed meg ha tudod, hogy pályán fogsz menni?
2022. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Abból jött ez a kérdés, mert egyszer Csehországba léptünk be és az első két kúton nem fogadták el a bankkártyát, igy mentünk a következő kúthoz ami messze volt, de ott már sikerült venni matricát.

Szlovákiában akartunk venni cseh pálydijat a határ előtt a kúton, mert párszor ott már vettünk, de éppen akkor nem volt nekünk.

Na és ebből a helyzetből jött ki ez a kérdés hogy feltegyem.

Az a legbiztosabb ha felhajtás előtt van megvéve a pályadij.

2022. márc. 30. 13:39
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen, az a legbiztosabb ha előlre megveszed. Külföldön nem tudom, hogy érvényes-e ez a 60 perc, de az biztos, hogy ha nem veszed meg időben akkor jön majd a büntetés.
2022. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Csehországban is azt hiszem 60 perc van. Ausztriában azt hiszem nincs türelmi idő.
2022. márc. 30. 13:45
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, nincs mobilod?

Ilyen kifogást senki nem fog elfogadni, amit kitaláltál...

2022. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, persze... állatorvosi ló...


véletlenül felhajtasz, nincs benzinkút, lemerül a mobilod, és még le is robbansz.


Ennél még a lottó ötös is valószínűbb... :-DDD

2022. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jól van már, egy szőke nő nem kaphat talán defektet?? 👅 😂 😊 👠
2022. márc. 30. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!