Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon sokan miért...

Magyarországon sokan miért nem szeretik a térköves utcákat?

Figyelt kérdés

Felénk is sokan kifogásolják, hogy a kicsi mellékutcákat és a járdákat térkővel rakják le. Pedig szerintem előnyösebb mind a beton vagy az aszfalt, ha megsüllyed csak fel kell szedni, újra rakni zúzalék alapot és kész is a javítás.

Sokan miért ellenzik a térköves építkezést?



2022. ápr. 27. 18:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
73%
Mert sz* r
2022. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 De miért sz*r? Kifejtenéd bővebben?
2022. ápr. 27. 18:59
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Mert ráz, télen csúszik mint a qurvaélet, könnyen el lehet baszni és akkor meg is süllyed.

Jah én télen már fordultam 2× körbe egymás után egy térköves kanyarban, sehol nem volt lefagyva az út, csak abban a térköves utcában.

2022. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Ki mondta, hogy "Magyarországon sokan ellenzik" a térkövezést? Mi támasztja alá hogy erre tényként tekintsünk és elkezdjük az okait keresni?


Mert hogy ez szerintem szimplán nem igaz, max a Te környezetedben, de akkor meg őket kell megkérdezni. Én nem ismerek senkit, aki kifejezetten utája és ellenzi a térkövet.

2022. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Engem a térköves utcák nem zavarnak, mifelénk kevés és rövid van csak belőlük.

Kerékpárútnak nevezett óborzalom viszont annál több.

Az igazán, tényleg, objektíven szar.

Újonnan még hagyján, de egy-két év alatt meghullámosodik, eszi az energiát.

Maga a felület sem sima, az illesztéseknél a letörések akkor is eszik az energiát, ha a felső lapok még egy síkban vannak.

Bármilyen utólagos javítás után törvényszerűen hibás a szintek visszaállítása, előbb magas, majd lemélyül.

Valami okból a felszedett követ nem tudják ugyanabban a rendben visszarakni, olyan, mint egy elcseszett terrazzo. (És persze nem sík)

Ha módom van, inkább kerülök, úgy utálom ezeket a rohadt rázóköveket.

Feltételezem, aki ilyeneket építtet, legfeljebb hétvégén teker rajtuk egy-két kilométert tízzel, és roppant büszke magára.

Aki meg közlekedni szeretne normális sebességgel, emlegeti az építtető anyukáját.

2022. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem igazán alkalmas kerékpározásra, igaz, a macskakőnél még mindig jobb.
2022. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
felénk volt térköves utca, egyrészt borzasztóan csúszott, másrészt a kövek nem igazán bírják az igénybevételt, rövid idő alatt össze-vissza kipotyognak. az idehaza szokványos félbalkáni gyakoriságú karbantartás mellett, úgy nézett ki az utca, mint az emmentáli sajt.
2022. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Itt a faluban ahol lakom nagy hagyománya volt a "köves" mesterségnek, főleg ezeket a nagy kocka köveket rakták le, ennek "örömére" tele van vele falu. Az utak kb 70% még mindig ilyen tér köves, télen az öregek elcsúsznak rajta, összetörik magukat, autóval, biciklivel kirázza a lelket belőled, össze vissza süpped nem a megnövekedett autó forgalomra találták ki, Hollókőn persze szép. Egy előnye van, nem kell fekvő rendőr, meg semmilyen korlátozás mert ezen nem hajtanak gyorsan.
2022. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Moslék.
2022. ápr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Csúszik, zajos, idővel megsulyed, a térkő felszedheto és újra rakhato de kézzel darabonként az aszfaltot felmarja a gép felmelegiti megolvad és teszik is vissza tized annyi pénz meló és ember.


Egy előnye van, nyáron nem olyan meleg, ami sétáló utcakent előny.


Ja, meg szebb

2022. ápr. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!