Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért nem szeretik Magyarorszá...

Miért nem szeretik Magyarországon sokan a spenótot? Azért, mert nem ízlik, vagy csak azért, mert óvodában/iskolában ciki volt szeretni?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért van ez. Olaszországban pl. olyan alap dolog,hogy a vacsora/ebéd tartalmaz spenótot.

Van egy olyan érzésem,hogy sokan összekeverhetik a sóskával,aminek tényleg /lehet,hogy csak szerintem/ nagyon rossz savanyú-édes íze van.

A spenótnak nincs semmi rossz mellékíze szerintem,és ez is csak egy növény,mint a saláta.



2016. júl. 20. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

A spenót főzeléket nem szeretem, azt a trutyit, ami nem is spenótlevelekből készül, hanem olyan fagyasztott masszából. Otthon sem szerettem, iskolában sem.

De a spenót leveleket nagyon szeretem, sokszor teszem salátába.

2016. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mcgalagony17 válasza:
100%

Én csak zsemlével elkészítve nem szerettem, aztán kipróbáltuk anélkül, és azóta szeretem.


22/N

2016. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a sóskát jobban szeretem, csak sajnos itt Németországban nem kapható, viszont van spenót így rászoktunk arra. Szeretjük.
2016. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ez egyszerűen izlés kérdése..-én is a sóskát szeretem ! a spenót nem izlik
2016. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4 évig éltem Olaszországban úgy, hogy maximum a salátában volt bébispenót levél. Pedig az anyósom egy igazi déli "mamma", még a tökvirágot is elkészítette (kirántva) ebédre. Eleve nem gondolhatod komolyan, hogy felnőtt emberek azért nem esznek meg valalmit, mert ciki volt az oviban beismerni, hogy nekik ízlik.
2016. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

spenót meg a sóska oxalátkristályokat tartalmaz, aki nem szereti, annak a szervezete általában fel se tudja dolgozni


amúgy a menzás spenótot én is utáltam, amúgy meg az egyik kedvenc kajám a spenót, minden formában

2016. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak huszonévesen szerettem meg, mert a menza hosszú időre elvette tőle a kedvemet azzal az undorító, mocsárízű, pépes, fokhagymás borzalommal, amit mindenfelé spenótfőzeléknek neveznek. Abban a formában most sem enném meg, máshogyan elkészítve jöhet. A sóskát mindig is szerettem, nem hiszem, hogy bárki is összekeverné a spenóttal, mert kicsit sem hasonlítanak. Tényleg inkább a menzai moslékot okolhatjuk.
2016. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert Magyarországon ahogy elkészítik a spenótot, az valami ehetetlen. Spenótfőzelék, spenót tükörtojással, blöeh. Szétfőzve, úgy, hogy már a szagától is hányingered van.


Bezzeg egy spenótos-ricottás cannelloni vagy éppen spenótos-gorgonzolás tészta... finom, friss, isteni. Óriási különbség. 20 éves koromig gyűlöltem a spenótot, mert csak hagyományos magyar módon ettem....

2016. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pl spenotot csak spenotos nokedlinek eszem meg .
2016. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Ízlés kérdése. Nem emlékszem, hogy a menzán valaha is lett volna spenót, anyám sem főzött, csak sóskát, amiért odavoltam (majdnem minden zöldségért odavoltam, a tökfőzeléket az oviban két pofára ettem, míg a többiek utálták).

Aztán volt egy spenótbuli, ahol érdekes módokon kóstoltam a spenótot, na azóta eszem. Viszont unalmas, pedig nagyon hasznos anyagok vannak benne, főleg ketogén étrendhez, amit jobb korszakaimban követek. A főzelék néha ízlik, néha kevésbé, de általában unom. Rántottában megeszem a leveles spenótot, de az pici mennyiség... A spenótos galuska kellemes, de évi egynél többször azt is unnám. Ez van. Érzem, hogy nem rossz az íze, csak - unalmas. Nem tudok mit tenni vele. A sárgaborsót ugyanígy unom, míg a legtöbb növényt napi szinten boldogan megenném.

2016. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!