Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nyakamon a forgalmi vizsga,...

Nyakamon a forgalmi vizsga, mit tudtok tanácsolni nekem, hogy minél nagyobb eséllyel át menjek?

Figyelt kérdés
Mi az amire nagyon harapnak? B kategória. Első vizsga de már sok órát vettem. Akkor könnyebben át enged?

2022. máj. 10. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
például, hogy nem vagy ideges, lesz ami lesz
2022. máj. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi az a sok óra amit vettél?
2022. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

A tükrökre, a hátsóba is! sűrűn rápillantás.Legyél magabiztos, ha sárgára vált, de már haladsz, inkább magabiztosan lépj rá a gázra, mint egy satufék! Én anno a vizsgán 3!szor mentem át a sárgán.

Előzékenység a zebrán. A sebességhatárt igyekezz pontosan tartani. Egy jó tanács, ha tudod az útvonalat/útvonalakat, magadban végig gyakorolhatod a streetmapview-val, mint ahogy egy sportoló magában végig játsza egy verseny előtt.

Így hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2022. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
60 at vettem eddig
2022. máj. 10. 21:39
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne átmenni nem akarok még többet venni. Főleg hogy még nagyobb drágulás jön ami érinti a gyakorlati óra díjat is.
2022. máj. 10. 21:43
 6/12 A kérdező kommentje:
Már így is nagyon magas, bár tény hogy más sulikban még magasabb
2022. máj. 10. 21:43
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Olyan nincs, hogy azért engednek át, mert sok órát vettél, a tudásod számít.

Amondó vagyok, a nyugalom fél siker. Hidd el magadról, hogy képes vagy megcsinálni, próbáld úgy felfogni, mint egy sima vezetésórát (tudom, nehéz, ha ott ül hátul valaki).

Hogy mikért jár azonnali bukás és mikért hibapont, azt a neten megtalálod. Nyilván a stoptábla benézését egyetlen vizsgabiztos sem fogja elnézni, de ezen felül az adott illetőn múlik, hogy miket “nem vesz észre”. Nekem pl a parkolásom (jobbra hátra 90fok) nem volt tökéletes, nagyon nehezen vagy talán nem is tudtam volna kiszállni. már akartam menni előre, hogy javítsak rajta, de mondta, hogy köszöni, menjünk tovább és egy pillanatra a sebességet is túlléptem. Na nem 50 helyett mentem 70-el, csak talán valami 52-vel, de hivatalosan ez is bukás lenne. Viszont ismerek olyat, aki ezért megbukott.

EGYIRÁNYÚBÓL PEDIG A BAL SZÉLRŐL KANYARODJ BALRA!!!

Talán ez az egyik leggyakoribb bukási ok az oktatóm szerint.

2022. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
88%

Én azt javaslom, hogy gondold végig, hogy más stresszhelyzetben, vizsgaszituációban hogyan szoktál reagálni, mik ilyenkor a gyengeségeid (pl. kapkodsz), mert valószínűleg ezek elő fognak jönni a forgalmi vizsgán is.


Illetve ne görcsölj rá túlságosan, hogy elsőre mindenképpen sikerülnie kell. Nem a világvége, ha nem jön össze elsőre. Persze, anyagi szempontból nem lenne kellemes még pótórákat meg egy újabb vizsgát kifizetni, de ha ezen stresszelsz, az szerintem csak visszafogja a teljesítményed.

2022. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

En vegig kommentaltam a vezetesem vizsgan.

Mindent mondtam,hogy majd mire kell figyelnem az adott szituban.savvaltasnal pl,hogy akkor index,tukorbe nezek,holtteret nezem,nem jon senki mehetek.

Zebra fele,hogy nem jon senki,meg mindig senki mehetek.

Balra nagyivben kanyarodasnal,hogy a hulye teherautotol nem latok,megvarom mig elmegy,na,dejo,hogy nem indultam el jonnek autok megvarom oket,most nem jon senki mehetsz,gyalogosra figyelj,az sem jon,mehetek.

Kb igy vegig beszeltem magamnak hallkan,de hallhatoan az egeszet.

A biztos vegul ezert kulon megdicsert,hogy jo volt latni,hogy fejben is megvan minden,nem csak vezetek a vakvilagba.

30.oran vizsgaztam sikeresen egy apro hibaval(piros,sarga jelzesnel nem keszul fel idoben az indulasra.ez volt a hibavonalam).

Az is segitett,hogy vizsga elott kozvetlenul meg vezettem 1 orat.

Sok sikert

2022. máj. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Egy tanuló 100 órával ment vizsgára elsőnek. Megbukott, mert nem csatolta be az övét.
2022. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!