Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Debrecenből kivezető kerékpá...

A Debrecenből kivezető kerékpárutakat miért mindet közvetlenül az úttest mellé építik?

Figyelt kérdés
Legalább zajvédő falat építenének. A fideszesek szeretnek úgy kerékpározni, hogy közben megsüketülnek a forgalom zajától?

2022. jún. 26. 16:31
1 2
 11/17 Alex Fly ***** válasza:
100%
Speciel ha én tekerek valahova, akkor rohadtul idegesítene, ha be lennék falazva...
2022. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#11: én is!


Azért bicajozok mindenfelé, hogy lássam a tájat, hogy élményeket gyűjtsek.

Már a vonatozásnál is elég borzalmas, hogy sokhelyütt falak között megy a vonat. Persze megértem, hogy akik a vasút mellett laknak, szeretnének viszonylagos csöndben élni....

2022. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
11, 12, talán ezért is lenne jobb, ha nem közvetlenül az úttest mellett haladna a kerékpárút. Egyébként a forgalmas úttestek melett ott ahol laknak is mindenképpen kell zajvédő fal. Ja és még annyit, hogy több helyen simén lenne hely az út és a szántóföld között de mégis inkább az úttest mellé tették a kerékpárutat. Az meg szerintem nem akkora élmény ha a füstöt, port meg a zajt kell megtapasztalni az úttest mellett.
2022. jún. 27. 22:04
 14/17 anonim ***** válasza:

" több helyen simén lenne hely az út és a szántóföld között "


#13: komolyan nehézséget okozott az #1-es kommentemben lévő mondat értelmezése...????


Honnan tudod látatlanban, hogy az a "sáv" kinek a tulajdonában van...???

Egyáltalán nem biztos, hogy közútkezelő(állami) tulajdon...


Kisajátítás esetén eszement pénzek kellenének...

2022. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14-hez. Osztrákiában, Bajorföldön is találkoztam furcsa nyomvonalú kerékpárúttal. Megy egyenesen a nagy pusztaságban, és egyszer csak kikerül „valamit”. De mit, az az idegen nem látja. Nyilván hasonló oka lehetett. Akié az a terület, nem engedte. Vagy, méltányolták eleve az érdekeit, és nem is terveztek oda utat.
2022. jún. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15: persze, így van ez.

De mehetünk vissza régebbre is.... Megnézitek, a régi főutak, vagy akár mellékutak is időnként kacskaringóznak erősen... Mert a tulajdonosok földjeit elválasztó "sávon" mentek.

2022. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Számomra csakis az az elfogadható, ha közvetlenül az úttest mellett van a kerékpárút.


1) Nem akarok semmiféle indokolatlan kerülőt bevállalni kerékpárral.

2) A gépjárművezetőknek is ez az ideális. Ha nem az út mellett van a kerékpárút, akkor a KRESZ alapján azt nem is kötelező igénybe venni, és sokan továbbra is az úttestet fogják választani - főleg az idegen kirandulók, akik kitáblázottság hiányában esetleg azt sem tudják, hogy van kerékpárút.

2023. szept. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!