Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki autóba ül az fél lábbal a...

Aki autóba ül az fél lábbal a sírban felé lábbal a börtönben van,ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Most ha én véletlenül elütnék valakit de nem az én hibám akkor is lecsuknak vagy mi?? Vagy olyankor mi van? Hogy derítik ki? Esetleg már érdemes kamerát felrakni nehogy ártatlanul csukjanak le ha valami történne?

2022. júl. 2. 15:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
fél lábbal a börtönben
2022. júl. 2. 15:08
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ekkora baromságot még életemben nem hallottam.
2022. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Ökörség...
2022. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 20+ éves jogsim van, és hidd el, hogy nem élőhalottként és nem is a Venyigéből írok.


Ha elütsz valakit, akkor rendőrségi eljárás indul, amiben tisztázzák a felelősséget. Ha nem te vagy a felelős, akkor nem ér semmilyen retorzió (kivéve, ha attól függetlenül elkövettél más szabálysértést) és követelheted a károd megtérítését a gyalogostól. Letöltendő börtönt pedig akkor sem kapsz, ha te vagy a felelős, de más szabályt nem sértettél (nem voltál ittas, nem hajtottál gyorsan stb.) és nincs előéleted.


A kamera segíthet a körülmények tisztázásában.

2022. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Hallottam már én is ezt a h.lyeséget, ennyi erővel feküdjünk le és várjuk a halált. Gyalogosként is tönkrevághatod vki életét, ha figyelmetlenül lépsz le az úttestről. Bicikli még veszélyesebb, egy nyíló kocsiajtó vagy gödör és véged. Motort nem is említem, az meg horror.

Csak vicceltem.

2022. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Ne viccelj már, itt csak akkor csuknak börtönbe, ha bekokózva kétszázzal letarolsz egy iskolabuszt, de ha jó az ügyvéded és van pár ismerősöd a megfelelő helyen még talán akkor se.
2022. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Más kretén kérdésed is van, vagy csak ez?
2022. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Most ha én véletlenül elütnék valakit de nem az én hibám akkor is lecsuknak vagy mi??"

Na, ezért hiányolom én (többek között) a jog alapvető oktatását az iskolákból. Gyakorlatilag a középiskolából úgy kerülnek ki a tanulók, hogy semmi jogi, pénzügyi, és lélektani ismeretük nincs. Pedig ez mondjuk fontosabb lenne, mint hogy mikor adták ki a II. Aranybullát, vagy hogy hogyan határozzuk meg egy háromszög köré írható körének az egyenletét.

Akkor indul büntetőeljárás ellened, ha te vagy a vétkes. Ha szabályosan közlekedsz, csak a bokorból kiugrik fél méterrel eléd egy részeg, akkor nyilván nem téged fognak megbüntetni. De ha mondjuk 120-szal száguldasz át a zebrán, piros lámpa ellenére, és elütsz valakit, akkor esélyes, hogy hamarosan a böriben fogják tágítani az ánuszodat.



"Vagy olyankor mi van? Hogy derítik ki?"

Hidd el, sok olyan nyom marad ilyenkor, ami alapján a rendőrök meg tudják állapítani, hogy mi hogyan történt.


"Esetleg már érdemes kamerát felrakni nehogy ártatlanul csukjanak le ha valami történne?"

Ha neked ettől jobb?


Egyébként: én azt az elvet vallom, hogy nem mindenkinek kell autó. Nekem sem. Nem érzem magam biztonságban, és nem érzem magam elég precíznek és magabiztosnak ahhoz, hogy egy gépjárművet felelősségteljesen elvezessek. De nem is vezetek autót, és nagyon jól megvagyok a tömegközlekedéssel, vahy ha rövid távról van szó, akkor biciklivel.

2022. júl. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Semennyire
2022. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túllihegni. Arra vonatkozik ez a mondás, hogy aki vezet, az könnyen okozhat balesetet, és szenvedhet balesetet, tehát juthatsz temetőbe és böribe is. Mindezt anélkül, hogy bármi olyat tennél, ami nem tesznek mások is nap mint nap, csak neked ott és akkor nem volt (lesz) szerencséd. De mondom, nem kell ezt túllihegni, elég, ha néha eszedbe jut, pl. ha látsz egy balesetet, akkor gondolj arra hogy te is állhatnál ott törött autód mellett.
2022. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!