Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxizás hogyan/miként műkodik?

Taxizás hogyan/miként műkodik?

Figyelt kérdés

Kedved Taxisok!

Mindig is erdekelt ez a szakma, imadok vezetni, szeretek emberekkel kommunikalni, ismerkedni, emberkozpontu vagyok.

De a taxizasrol ugy igazan sosem tudtam semmit. Nagyon szivesen meghallgatnek tobb, (leginkabb budapesti taxi tarsasagok alkalmazottait) hogy mikent mukodik ez az egesz taxizas. Mi kell ahhoz, hogy sofor lehess, hogy kapod a cimeket, vallalkozokent vagy alkalmazottkent jobb-e. Milyen dijakat kell fizetni, milyen felszereleseket kell vasarolnod.

De ami legjobban erdekelt, az az autok. Hogy lehet, hogy sokan gyonyoru teslakkal, kia e-nirokkal, skoda enyaq (elektromos szekciot tekintve) de gyonyoru belsoegesu motoros autok is vannak. Hogy engedheti meg maganak ezt a taxisofor? Mennyi egy atlagos fuvarszam/ nap, porgosebb idoszakok, es kereset is erdekelne, bar gondolom ez valtozo.. igy 21 eveskent nekem alom munka lehetne ha egy elektromos autoval taxizhatnek, de egyetemet csinalom:D sok kerdes, lehet van benne butasag, de oszinten erdekel. Gondolkoztam, hogy megkerdezek egy konkret taxist, de ahany ember annyi velemeny, illetve oket sem akarom feltartani.

Az is erdekel, hogy miert kozlekednek neha eleg szabalytalanul, ertem en h cim meg minden, de 110 atrepeszteni a varoson meresz dolog .

A fuggetlen szolgaltato miben ter el a konkret tarsasagoktol?

Estleg ha szofo*asod lenne ket cim kozott, szivesen meghallgatom a velemenyed :)

Koszi, sok cimet!



2022. júl. 11. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az autó nekik munkaeszköz, és napi 10 órákat ülnek benne, ezért nem mindegy milyen. A luxus autók amiket látsz a nettó áron való vásárlás és lízing eredménye.
2022. júl. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor néhány éve erről beszéltünk szakmabeli ismerőssel, akkor ő a FőTaxinál volt, ahol lehetett (másik cégtől, de a társaságon keresztül) autót bérelni erre a célra havonta X összegért, aztán elkezdett egyet lízingelni. Ez utóbbi kifejezetten megéri, hiszen kitermeled a díját vele, a végén pedig akár a tied lehet az autó. Ez válasz szerintem arra is, hogyan engedheted meg magadnak. Utána kell nézni a lízingdíjaknak, de ha lehet, akkor keress egy megbízható konstrukciót (autót), aminek nem túl drága a havidíja, viszont már kellemesen felszerelt, kényelmes. Érdemes olyan extrákra is gondolni, mint a kormány-, vagy ülésfűtés, télen ugyanis nem kellemes minden egyes nap megfagyni.
2022. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp van időm így segítek.


A taxizás az orvosi vizsgálattal indul, ugyanis mint hivatásos sofőr a 2es csoportos besorolás kell neked és így 5 évente fog lejárni a jogsid. Ha az rendben kell egy páv 2 vizsgát tenned. Ezt adhatják 2 évre is, de ha ügyes vagy korlátlanra is megkaphatod. Nem nehéz.

Ezek után egy taxis személyszállítói képzésre kell jelentkezned ami egy 3 napos képzést takar plusz a vizsganap. Itt KRESZ-ből, taxis szakmai kérdésekből, helyismeretből es egy rövid forgalmi vezetésből vizsgázol.


Ezzel már mehetsz egy fuvarszervezőhöz jelentkezni(Főtaxi, Bolt, 6x6..stb.) sofőrnek. Ha felvesznek kereshetsz egy alvállalkozót, bár én nem ajánlom, nem éri meg és gyorsan öregszel. Ugyanis itt bérled az autót heti 70-80-90 ezerért is típustól függően. Rengeteg plusz munka. Szóval ugorjunk tovább inkább a vállalkozói léthez.


Ahhoz, hogy vállalkozó lehess újabb képzésre kell jelentkezned amit a taxis es szemelyszallitoi vállalkozói képzés. Újabb 3 napos oktatás es 2 napos vizsga. Itt van minden, pénzügy, számvitel, adózás, gazdaság… stb.

Ha sikeresen letetted es kiváltottad az erkölcsi igazolványod betaxizhatod az autód vagy vasarolhatsz egy taxit.(ezt egyébként is, csak amíg nincs meg a vizsga nem biztos hogy érdemes).

Ha egybe nincs pénzed taxit venni, van aki adja lizingbe is, de ez többnyire fekete. Szalonból 21 évesen nem fogsz tudni kihozni. Mivel a bérlést én kerülném a helyedben, ezért azt ajánlanám, hogy régi taxira gyűjts egy kis pénzt (1-2millio) es azzal kezd el.


Taxizashoz egyébként taxióra, online penztargep es a Bolton kívül URH rádió is kell. (Meg sárga fólia, szabad jelző, kártya terminál, papírok…stb).


Címeket a Fotaxinal céges tableten kapják a taxisok, boltnal a telefonodon egy applikacion, de azt hiszem URHn már sehol nem megy, szóval mindenhol csendes cím kiadás van.


Rengeteg díjat fizetnek a taxisok. Kata adó, fuvarszervezoi díj, iparűzési adó, online penztargep havi díja, hitelesítése, óra hitelesítése, autó biztosítás, utas biztosítás, bkk vizsga, műszaki vizsga, szerviz, üzemanyag, papírok, számlák, egyéb. Kb 600 ezer forintot ha az amortizációt is hozzácsapom.


Az autó az előző életből jön es abból, hogy mennyit vagy hajlandó dolgozni, ugyanis nincs munkarend. Akkor dolgozol es annyit amikor csak akarsz. Ez azt jelenti, ha sokat dolgozol, tényleg sokat… Azaz heti 60-70 órát, akkor szépen lehet keresni. Most, hogy 18 millió az új Kata határ, bár az ÁFA határ maradt 12 millió, de mondjuk azt, hogy évi 10 milliót meglehet keresni tisztán. A maradék 8 meg megy a kiadásra ugye. De ez kemény meló és ha sokat dolgozol, ott a kockázat, hogy töröd a kocsit ami plusz kiadás.


Napi átlagos fuvarszám társaság függő is. A Boltnàl akár 30 is lehet, de rövidebb kanyarok és kevés jattot adnak. Főtaxinál 15fuvar, de pénzben van annyi mint a Boltnál a 30 a hosszabb fuvarok és a lényegesen nagyobb jatt miatt, Budapest taxi pedig már Főtaxiba olvadt. (Csak ennél a három cégnél dolgoztam)


Ha tisztességesen dolgozik az ember havi 400 ezret meglehet csinalni nettóba. Ha naplopó, akkor kevesebbet, ha pedig gép akkor akár 600-700 ezer is lehet a megkeresett összeg, de ezt huzamosabb ideig nem lehet bírni. Természetesen a nyár es az ünnepek a legjobb időszak, januárban es februárban pedig “nyaralnak” a taxisok.


A szabálytalanság pedig ennyi kocsiban töltött óra után már fel sem tűnik.

2022. aug. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Es ezt hogy lehet elkezdeni nullarol? Igazabol ez is olyan, hogy nem vagyok azzal tisztaban, hogy ki mennyit kereshet, melyik tarsasag a legjobb..
2022. szept. 12. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj inkább informatikusnak jobban jársz ne gyere ide már így is sokan vagyunk!
2022. dec. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!