Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán adatok pénzt...

Forgalmi vizsgán adatok pénzt a vizsgabiztosnak?

Figyelt kérdés
Annyi sztorit hallok róla, hogy "csak így engednek át", és mindenki adott pénzt a vizsgán. (Mármint nyilván az oktatónak, és ő intézi a vizsgabiztossal.) Ez tényleg így van? Az én oktatóm nem mondta ezt (mondjuk van még pár óránk addig), és én pedig nem tudom, hogy hozzam fel. Nyilván nem akarom azt, hogy azt mondja igen kell, és aztán zsebre rakja az egészet, de hátrányból sem akarok indulni a vizsgán emiatt, szeretnék mindenképpen átmenni, szóval inkább fizetnék. El tudnátok mesélni a tapasztalataitok erről? Hogy szokott ez menni? Köszönöm!

2022. júl. 26. 06:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az oktató magától mondta. Ha nem mondja én nem hoznám szóba.
2022. júl. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez városfüggő. Nálunk tudtommal senki nem adott, és én sem.


Egyszer felhoztam az oktatónak a vizsgabiztosok témát, és akkor nyomott egy hosszabb monológot mindenféle tippekről, de a pénzt nem mondta. Ebből tudtam, hogy nem.

2022. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Ezek régi városi legendák. Ma már nincs trükközés. Nehogy adj neki pénzt mert büntetőügy is lehet belőle.

Egyébként se az oktató választ vb-t, hanem géppel sorsolják a vizsga előtt.

2022. júl. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

4 éve jogsiztam Budapesten, nekem szólt az oktató, hogy aznap tudja meg melyik vizsgabiztost kapjuk, hozzak magammal 20 ezer Ft-ot, de 5 ezresekben, mert valamelyiknek adni kell, valamelyiknek nem kell, vagy csak kevesebbet.


Végül a vizsga előtt szólt pár perccel, hogy elég lesz 15 ezer Ft, tegyem be a forgalmiba. Most hogy ez a pénz hova került, már nem érdekel.


Szerintem ne hozd ezt fel, ha kell adni úgyis szól.

2022. júl. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jelezte diszkréten, de egyértelműen az oktató az utolsó órán. Ha nem szól róla, szerintem te ne próbálkozz be.
2022. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem, szóba sem került.
2022. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi az igazzság, de én biztos megkérdezném az oktatót hogy mi ebből az igazság.

Ezért nem haragudhatna.

Szerintem ők is tudják hogy milyen mende-monda kering és biztos válaszolna is rá.

2022. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Korábban a mainál is elterjedtebb volt a vizsgabiztos megkenése, de mivel soha nem említette az oktatóm, hogy szükség lenne erre, így én ugyan biztos, ami biztos alapon vittem pénzt, de nem adtam oda. Ecsetelte is a vizsgabiztos, hogy miért buktathatna meg, aztán elkezdtem neki hebegni, hogy "dehátolyanjólmentmúltkor", mire annyit mondott: "erről én is meg vagyok győződve".
2022. júl. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Fel sem merült, hogy adjak.
2022. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
ez attól függ, hogy vezetsz..ha jól, akkor nincs értelme adni, ha rosszul, akkor úgyis elkaszál..az oktató látja egyedül, mire vagy képes, és az mennyibe is kerül..
2022. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!