Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha légmentesen le van zárva a...

Ha légmentesen le van zárva a benzin, akkor megromolhat?

Figyelt kérdés
Kannákban erősen le van zárva, kb 150 liter benzin, amit Kb, Márciusban vásároltam, megromolhat? Ha igen, mennyi idő kell neki ehhez, ilyen körülmények közt?
2022. aug. 28. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Jajj!😒
2022. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Napjainkban a benzin tárolása értelme, mivel ez a felhasznált anyag valóban értékes, és az árak emelkednek. Ezért sok autótulajdonos üzemanyag-tartalékot állít elő, de figyelembe kell venni a benzin lejárati idejét és a tárolási feltételeket. Nem elég a műanyag tartályok csomagolása abban a reményben, hogy az üzemanyagot ilyen körülmények között hosszú ideig tároljuk.

deális tárolási körülmények között a benzin tulajdonságai elvesztése nélkül öt évig tárolható. A feltételek be nem tartása esetén a kifejezés még nem haladja meg az egy évet.

2022. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én Kb idén október utántól használnám fel, amikor meg szünik a benzin ár stop...
2022. aug. 28. 20:58
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Októberben Te már azzal nem mész sehova.

Most még talán.

2022. aug. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Egy kamionos ismerősöm több ezer liter gázolajat tárol otthon ugyanígy... a kocsija bírja (még), de szerintem nem normális.
2022. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Mert a gázolajnak semmi baja nem lesz. A benzinnek igen
2022. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6-os, mondjuk igaz, nem vagyok kémikus :) dízelautóm sem volt soha. De évekig is eláll?
2022. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Milyen benzin? Nálam a 95-ös benzin légmentesen tárolva 1 év után már büdös volt, a színe is megváltozott, szerintem nem ment volna el vele egy jármű sem. A 100-as 1 év után még kívülről ugyanolyan volt mint eredetileg, és jól is ment vele a láncfűrészem. A kutak 3 hónap szavatosságot garantálnak a 95-ösre. Talán fél évet még eláll, többet nem hiszem.
2022. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Városi legendák. Etil-alkohol, pentán, hexán, heptán, oktán, némi benzol, és más gyűrűs szénhidrogén. Egyik sem romlandó.

Másfél évig állt egy benzines autónk. Akku kuka, akkucsere után pöcc röff, és elment a kútig. Kb. negyedig volt fujjrosszrégi benzinnel (már E10 volt). Mivel nem olvas fórumozó idiótákat, nem tudta hogy másfél év alatt kockás kocsonyává kellett volna válnia.



Az persze a sok okosban fel sem merül, hogy nem a benzin romlott meg, hanem a nem megfelelő minőségű műanyag kanna anyagát kezdte magába oldani, és ez okozta a megromlást...

2022. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Én a Simsonomat tavaly (november elején) véletlenül 95-össel raktam el. Márciusban próbáltam indítani, de nem jártam sikerrel. Belebuggyant a karburátorba, zöld trutyi állt benne. A tankban is kicsit elszíneződött. Kipucolás után minden rendben volt vele. Szóval lokálisan biztosan megromlott. Pontosan nem tudom milyen folyamant ment végbe benne, de azt tudom, hogy ha lekvár állagú a benzin, akkor az már nem jó.
2022. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!