Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kezdőként vezetestől való...

Kezdőként vezetestől való félelmet hogyan lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Mostmár végső elcsüggedésemben írom ezt a kérdést. 1 hónapja kaptam meg a jogosítványt, de úgy érzem visszaküldöm postán:)).

Viccet félre téve, mikor autót kell vezetnem, előtte már gyomorgörcsöm lesz, nagyon elkezdek izgulni, és akaratlanul az agyamban születnek a rémképek, "mi lesz ha korforgalomban lefulladok" "mi lesz ha nem jól váltok sebességet" "mi lesz ha mi lesz ha" .

Sokat gondolkodtam, hogy honnan eredhet ez a (szerintem lelki eredetű) probléma, és amitől félek az az, hogy másoknak kárt okozok vagy másokat hátrálok azzal hogy én ott esetleg hibázok.

Az órákon sosem volt bennem ilyen érzés, tudtam figyelni mindenre, a vizsgabiztossal főleg félre tudtam tenni a stresszt, és akkor és ott nagyon jól alakult minden, de hozzá kell tenni akkor teljesen le tudtam magam nyugtatni. Most ,hogy saját autóval kell menni, egyedül, szó szerint félek.

Szóval kérlek akik voltatok ilyen helyzetben, és tudjátok mekkora tehet jelent ez, írjatok néhány tippet, mit mondogassak magamnak? Hogyan győzzem le a félelmet, nyomás ami rajtam van, főleg vezetés előtt? Mert vezetés közben picit oldódik és nem tudom megengedni magamnak hogy stresszeljek mert ott ugye figyelni kell minden pillanatban. Úgyhogy jól jönne pár biztató szó, bevalt praktika.

Köszi köszi köszi!


2022. szept. 1. 21:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Olyan típus vagyok, aki szigorú saját magával. Más területen is ha hibázom, nehezen teszem túl magam rajta. Sajnos ilyen nevelésben részesültem, úgyhogy ez berögződött.

Nem szeretem könnyen feledni a dolgokat, mert nagyon vágytam erre, hogy vezethessek, úgyhogy még próbálkoznék, de így elindulni nem buli.

2022. szept. 1. 21:35
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsibe kell kezdeni, és egyre bővíteni.. Első körben gyakorolj azon az autón amit vezetsz, (pl egy üres parkolóban stb), hogy az autó mindig azt és úgy csinálja, ahogy abban a pillantban te akarok. Gondolok itt az elindulásra..például én este 10 után kimentem egy olyan útszakaszra, ahol stop tábla van, de lejtős.. ott gyakoroltam az elindulást, h ne guruljak vissza, ne fulladjak le, ne pörgessem a motort.. és ezt akár 10x 15x... aztán elöszőr ismert helyen autózzál, és apránként bővitsd a köröket. Hétköznap délelőtt fogtam 1 üveg vizet, egy csokit, kitűztem egy célállomást és elindultam..volt h útközben megálltam pihenni és tovább. A célállomáson meg megettem a csokit 🤣 Csináltam f@szságokat is az elején, de ezeket elemezni kell és tanulni belőle. Pl egy autos kamera nekem tök jól bevállt, mert visszatudtam nézni szituációkat.
2022. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még valami én kiraktam a T betűt... egyetlen negatívum ezzel az volt, h barmikor bárhol mimdig megelőztek, pedig mindig az útszakaszon megadott max sebességgel, vagy az időjárási körülményeknek megfelelő sebességgel haaldtam. De mindig megfelelő távolságot tartottak, nem álltak a seggembe lejtőn, ha lefulladtam nem dudáltak le rögtön.
2022. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Máshogy nem megy.

Az első nagyon jó tippeket írt, lehet, én is kipróbálom őket. Nekem két hónapja van jogsim, és szép lassan ismerkedem az utakkal. Először a férjemmel és apukámmal megismerkedtünk néhány útvonallal, akár 3-4 alkalommal is végigmentünk rajta együtt úgy, hogy én vezettem, utána kezdtem csak ezeket egyedül. Persze így is reszketett a lábam. Most hétvégén fordult elő először az, hogy egy olyan úton mentem végig, amit előtte nem gyakoroltunk be (bár nem volt ismeretlen, mert utasként többször jártam már arra). Ja, és mögöttem ültek a gyerekeim.

Még mindig félek én is. Tíz perc múlva mennem kell megint, és görcsben van a gyomrom. :) De muszáj megerőszakolni magam, különben feleslegesen dobtam ki azt a rengeteg pénzt az ablakon.

Azt hiszem, itt olvastam, hogy ha napi szinten vezetsz, fél év kell, hogy teljesen elmúljon a félelem. Remélem, így lesz, meglátjuk. :)

2022. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Hanyadikra mentél át?

Mert én annyit sz.rakodtam vele, mire meglett a jogsi, hogy a kezdeti első vezetési idegességemet teljesen elvitte az előtte lévő másfél év idegbaj és a kb. 5-10 agyvérzés.

:D

Gyakorolj kis forgalmú helyeken, idővel el fog múlni ez a kezdeti stressz, MINDENKI így kezdi.

2022. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elsőre mentem át. Akkor egy picit sem izgultam. Órákon sem volt bennem ez az idegesség. Mostmar azért jobb azóta a helyzet de még nem múlt el teljesen.

Egyre inkább bemerészkedtem a városba a forgalomba egyedül, és ez sokat segített. Forgalmas főúton is elindultam egyedul, 70km oda -70 km vissza. És nem volt gond, ha egyedul megyek sokkal nyugodtabb vagyok

2022. okt. 3. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!