Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van e bármilyen jogi következm...

Van e bármilyen jogi következménye, ha szemüvegesként szemüveg nélkül jelentem meg a vezetési tanórákon?

Figyelt kérdés
Alapvetően jól látok, minimális eltérés van az egyik szememnél, ezért is szükséges szemüveg. Van róla orvosi papírom, hogy nem állandó használatra kell a szemüveg, nem is hordom.., viszont az orvosi alkalmasságin kötelesek voltak olyan papírt kiadni, amin rajta van, hogy szemüveges vagyok. Azt hittem, hogy ezt az oktató is megkapta (hát kiderült, hogy nem) , és lányos zavaromban az első órán elfelejtettem említeni neki.. Második óra végén ugrott be, hogy elfelejtettem erről beszélni vele, + a kresz vizsgán aki ellenőrizte a papírokat, ő is csak annyit mondott, hogy a vizsgára ne felejtsem el felvenni. Na most a többi órán már kínosnak éreztem felhozni.. De közben folyamatosan azt érzem, hogy ezzel törvényt szegek, vagy nem tudom. Ha most említem meg neki, jár ez valami jogi következménnyel? Vagy mondjam, hogy eddig kontakt lencsém volt? (Tudom, felelőtlenség, stb. de ismétlem, semmiben nem hátráltat, ha nincs rajtam a szemüveg.)

2022. szept. 2. 20:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja még +ba annyi, hogy tesóm is szemüveg nélkül tanult, vizsgára felvette, és azóta is ha vezet, csak nála van a szemüveg, de nem hordja.
2022. szept. 2. 20:29
 2/6 petizacc ***** válasza:
0%
Helyszínen tarkónlövéssel való kivégzés.
2022. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Tanuló vezetőként a kutya sem fogja ezt ellenőrizni és figyelni. Vizsgára legyen mert a vizsgabiztos fogja látni hogy kell és számon is kérheti. Persze ha már rendesen fogsz vezetni forgalomba és kifogsz egy közúti ellenőrzést a rendőr fogja látni hogy kell neked a szemüveg és számonkérheti miért nincs rajtad. Persze lehet arra hivatkozni hogy kontaktlencséd van, viszont az autóba ott kell legyen a tartalék szemüveg, amit be kell mutatnod hogy van. Meg ha hordod is a szemüveget akkor is kell legyen tartalék az autóba.
2022. szept. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Nekem is be van írva, de sosem hordtam, és nincs is nálam szemüveg, csak otthon.

Eddig életemben 3x ellenőriztek, de egyik esetben sem említették meg a dolgot.

Ettől függetlenül érdemes bedobni egy "rossz" szemüveget a kocsiba bemutatás céljából, de nem szoktak ráfeküdni erre a témára a tapasztalataim alapján.

2022. szept. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

✎ 3/ válaszból: [Meg ha hordod is a szemüveget akkor is kell legyen tartalék az autóba.] 2022. szept. 3. 00:20


Vezetéskor tartalékszemüveg kelleni csak akkor kell, ha az orvos az alkalmassági lapra ezt feljegyzi, és így a vezetői engedélyre rákerül a 110-es kód; ez jelenti, hogy „Tartalék szemüveg tartása kötelező.” Azonban, ez a feltétel csak Magyarországon érvényes, ugyanis a „100 és 100 feletti kódok nemzeti kódok, amelyek csak az engedélyt kiállító tagállam területén érvényesek.”


Már 39 éve csak szemüvegben vezethetek, azóta jónéhány orvosi vizsgálatom volt, különböző orvosoknál; soha nem köteleztek tartalékszemüveg tartására.

Csak rokoni körben több szemüveges is van; senki sincs, nem is volt, tartalékszemüveg tartására kötelezve.


Az más, hogy célszerű; ha az éppen aktuális szemüvegből nem is csináltat valaki kettőt, legalább az előző, már nem teljesen „éles” szemüvegét hasznos tartalékként magánál tartani.

2022. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
2022. szept. 3. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!