Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor használhatom az...

Most akkor használhatom az elektromos rollerem jogsi nélkül?

Figyelt kérdés

Nem régen vásároltam egy kicsit nagyobb (1000wattos, 40km/h-s sességre képes) elektromos rollert/choppert/robogót, vagy hívd annak aminek csak akarod.

Több forrásból is igyekeztem megtudni milyen szabályok vonatkoznak erre, de senki sem tudta nekem pontosan megmondani.

Előtte megérdeklődtem egy rendőr ismerősömtől milyen feltételekhez van kötve ennek a használata, aki azt válaszolta nem kell aggódnom, mert jelenleg semmi korlátozás nem vonatkozik rá ami engem érintene engem.

Na most a kressz szerint segédmotoros kerékpárnak minősül, nekem azonban nincsen AM jogosítványom.

A rendőrség az utolsó facebook közleményében azt írta nem korlátoznak/büntetnek semmiféle e-roller használót, csupán elvárják hogy tisztában legyenek a kressz-el.

Szóval jelenleg csak az egyetemre szoktam bejárni ezzel a rollerrel, ez napi 10km oda-vissza pesten egy úttesten elhelyezkedő kerékpársávban. Természetesen mindig van rajtam bukósisak, minden szabályt betartoo, a kresszt is jól ismerem mivel kiskorom óta bringával közlekedem Pest belvárosában.

Mennyire nagy probléma ha ezzel közlekedem amíg nem lesz meg a jogsim? Illetve mire számíthatok ha megállít a rendőr?


2022. szept. 13. 21:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kb. akkor lehet menni járdán, ha az úttest járhatatlan. De ez nem foglalja magában, hogy túl nagy rajta a forgalom, v. hasonló...

Hanem pl. ha teljes egészében felbontották egy szakaszon, és fizikailag nem lehet rajta menni.

2022. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11#

Ez a lényeg, és arra, hogy az úttest járhatatlan legyen, annyira minimális az esély, hogy fölösleges azt hangsúlyozni, hogy a járdán is szabályos a kerékpározás.

Szoktak biciklisek tekerni a járdán, és ha már ott van, akkor átteker a kijelölt gyalogosátkelőhelyen is...

Olvasta valahol, hogy a járdán szabályos a biciklizés.

2022. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12: igen-igen, tényleg annyira marginális kivétel, hogy sokkal jobb azt hangsúlyozni, hogy TILOS. És még akkor is fognak ott menni... :-s
2022. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Járdán nem szoktam használni, csak a kerékpáros SÁVban, ami az úttestre van felfestve az egyetem felé vezető úton. Odáig pedig kisebb forgalmú kertvárosi utakon jutok el.
2022. szept. 14. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!