Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közlekedési bírság?

Közlekedési bírság?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy levelet büntetés miatt 30 napom van befizetni a szabalysertest 09.27-en kovettem el 30 helyett 50-el mentem meddig van időm befizetni? A szabalysertes elkovetesetol szamitott 30 nap vagy a level kikuldesenek idejetol szamitott 30 nap?
2022. okt. 12. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Fizesd be 15 napon belül és akkor nincs kérdésed.
2022. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem a kézhezvételtől van 8 napod fellebezni és onnantól indul a 30 nap.

De bele van írva a levélbe, csak el kell olvasni.

2022. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 50 km/h-ig terjedő megengedett legnagyobb sebességet több mint 15 km/h-val haladtad meg, akkor közigazgatási bírságot kaptál.


Közigazgatási bírság esetén:

„a bírságot megállapító határozat átvételét követő 53 napon belül van lehetőség késedelem nélkül megfizetni a bírságot.”

„fizetési határidőn belül (a határozat átvételétől számított 53 naptári napon belül), illetékmentesen, egy rövid indokolással kérhető részletfizetés, vagy a bírság fizetési határidejének elhalasztása.”

„50.000 Ft bírságösszegig 3 havi, felette 6 havi részletfizetést, illetőleg ekkora mértékű fizetési halasztást engedélyezhet a hatóság.”

Lásd: [link]

2022. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!