Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Én kell kifizessem a birságot...

Én kell kifizessem a birságot ha a kölcsönkapott autónak lejárt a műszakija?

Figyelt kérdés

Kölcsönkaptam egy autót néhány napra, de a tulaj nem figyelmeztetett, hogy nincs érvényes műszaki vizsgája.

Pechemre első nap kiszúrtak és kaptam egy 50ezres bírságot ami az én nevemre szól.

Mesélem a tulajnak a történteket, de nem hajlandó egy forintot sem fizetni, hanem még fel van háborodva, hogy hogy merek tőle ilyesmit kérni, mert szerinte kizárólag az én mulasztásom, hogy nem ellenőriztem.


Mit tehetek ilyenkor? Van lehetőség fellebezésre, vagy legalább a tulajra hárítani/megosztani a felelősséget?



2021. aug. 31. 21:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Indulás előtt ellenőrizted a jármű okmányait, műszaki érvényességét? Ha nem akkor a te hibád.

Ha sz@r a fék és nem csinálsz fékpróbát egy ismeretlen autóval majd az első 10 méteren csinálsz egy totálkárt az is más hibája lesz?


Vetted a jogsid? :D

2021. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A járművezető felelőssége, hogy meggyőződjön arról, hogy a jármű közúti közlekedésre alkalmas.
2021. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, neked kell kifizetni.

Kár ezen tovább rugózni.

2021. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
"de nem hajlandó egy forintot sem fizetni, " pofátlan vagy de nagyon
2021. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

Ez mindkettőtök hibája, de mivel a te nevedre szól a csekk, sajnos nincs mit tenni.


Az lenne a fair, ha legalább a felét kifizetné a haver, de így legalább már tudod hogy mennyit ér a becsülete.

2021. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
Hat ez nekem fura h nem az uzembentarto felelossege
2021. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Te felelősséged amit kapsz vagy csinálsz egy autó vezetésénél. Ha kölcsönkérsz egy nem használt autót és megfőzöd a motort útközben mert mondjuk elfolyt a hűtővíz, akkor szerinted ki a hibás? :D Vagy nekimész egy autónak? "Nem úgy kell kormányozni, mint az én BMW-met, ami épp a szerelőnél van" xDDD
2021. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Miért lenne az üzembentartó felelőssége? Az üzembentartó közlekedett vele lejárt műszakival az ellenőrzéskor?
2021. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút a te sarad, én is ugyanígy jártam, én kaptam a csekket, én vezettem, én nem ellenőriztem, én fizettem.


Amúgy a másik oldalról nézve... Kölcsönadja az autóját és még vele fizettetned a bírságot is?


Értem én, hogy övé... De te vetted át tőle, és neked kellett volna minden papírt megnezi.

2021. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Kérdező95 válasza:
78%
Úgy tudom októberig nem számít hogy lejárt a műszaki az autón, a vészhelyzett miatt, érdemes utána nézni
2021. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!