Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindig is ekkora lehúzás volt...

Mindig is ekkora lehúzás volt egy B kategóriás jogosítvány? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Egyetem vagy főiskola kerül már lassan ilyen sokba. Mert ugye általában 30 óra nem elég. Plusz meghúznak minden baromságért. Így annyi pénzt húznak ki az emberekből amennyit csak akarnak gyakorlatilag. Autós oktatás egy igazi maffia. Jól látom??

2022. okt. 14. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Régen se volt nagyon olcsó a B-s jogsi. 1993-ban vizsgáztam, akkor 25 ezerbe került plusz órák nélkül, én pedig akkor 17 évesen, pályakezdő szakmunkásként,és 2 műszakban kerestem 10 ezret.

Ugyan most kb 1 havi fizetésemből ki tudnám fizetni, a mostani árát, csak már sokminden más kiadásom is van, nem a szüleim tartanak el.

2022. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#8

Igen, vannak gyökér, korrupt vizsgabiztosok, viszont van rengeteg normális, aki alapvetően át szeretne engedni és nem kötekedni. Minden szakmában jelen vannak a gyökerek, csak mondjuk egy pénztáros esetében nem tűnik fel, mert maximum nem köszön stb., de nem múlik rajta semmi.

2022. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Mi számít "lehúzásnak"?


3-400 ezer körül megvan ha nem vagy extrém béna. Még a legutolsó kisebbséginek is van jogosítványa amíg el nem veszik neki az első évben.


Aki a jogosítvány árán sír, az hogy akar autót fenntartani? Egy normálisabb autó használtan is 2-3 millió, újonnan 5-6 az alja, biztosítás, casco, éves szervizek, benzin, pályamatrica...

2022. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

Forgalmin azért húznak meg, mert nem tudsz vezetni.


Tudom fáj de attól még ez az igazság. Sorban állnak a tanulók az oktatóknál, vizsgabiztosok is hónapokra előre le vannak foglalva. Nekik édes mindegy, hogy te átmész vagy megbuksz, nem érdeke, hogy megbuktasson, de az sem érdeke, hogy eggyel több hülye legyen az utakon.

2022. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#11

Jogos. Elég sokáig drága volt, majd az elmúlt 10-15 évben a fizetésekhez képest egyre olcsóbb lett (a fizetések növekedtek, miközben a jogsi hosszú évekig 200 ezer körül volt). Most megint drága. COVID előtt még mindenhol 3-4 ezres gyakorlati óradíjak voltak meghirdetve, de még egy éve ilyenkor is 7-8 ezer, másfél éve 6 körül. Most viszont már 9-10 ezer a gyakori, főleg nagyvárosokban.

2022. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#15 Igen nekem ugrott megint 2 ezret egy vezetési óra. Ahol most én csinálom Székesfehérváron, a korlátlan A-t, ott most 8 ezeről emelték 10-re hála a Kata módosításnak, meg persze annak, hogy drágult minden. Sajnos ez most a brutál inflációnak köszönhető.
2022. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15 Azt megjegyezném, hogy már Covid előtt sem 3-4 ezres óradíjak voltak, és már sok évvel ez előtt is maximum akkor jött ki 200 ezerből ha elsőre megvolt minden.


Én 4 éve csináltam, már akkor 6 ezer körül volt az óradíj és elég sok órát vettem, mindennel együtt 300 körül jött ki már akkor is.


Oktatómmal beszéltem, azt mondja, alapból új rendszer van, szabályozták napi hány tanulót fogadhat így napi 2 tanulóval kevesebb fér bele neki. A benzin is kétszer többe kerül mint Covid előtt, KATA-nak is lőttek.


Tegyük hozzá, egy autó sem annyiba kerül mint pár éve, 2-3 millió egy olcsóbb autó is, át is kell alakítani, nyilván szervizelni is kell mert a tanulók szétküldik rendesen.

2022. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
14%
10-es,ta agyhalott f*szkalap... hogy menne már el 7-8n liter benzin?te normális vagy? szerinted a vezetés oktatás 300 ezer fortint,amikor az egész jogsi mindennel együtt 350-400 körül van?
2022. okt. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!