Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy nem bizonyítható a...

Hogy nem bizonyítható a gyorshajtás?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt lakott területen nekem jött egy száguldozó motoros, és a helyszínelő rendőrök engem hibáztatnak a történtek miatt, mert nem adtam elsőbbséget.

Tehát egy kereszteződésben álltam, rendesen szétnéztem és nem jött senki, így jobbra kikanyarodtam a főútra. Egy másodperccel késobb bal oldalról nekem ütközött egy motoros, és az autóm bal első kerekét találta el, majd átbukfencezett a motortér fölött. Szerencsére nem sérült meg komolyan, de az autómat tönkretette, mert kifordúlt a bal első kerekem. Biztos legalább 200-250el száguldozott, mert egy pillanattal előtte még sehol sem volt, majd hirtelen megjelent, mintha odateleportált volna a semmiből. Teljesen kivédhetetlen volt, és most elvették a jogsim, és a kárbejelentőt is úgy töltötték ki, hogy én vagyok a vétkes. Hiába próbáltam bizonygatni az ártatlanságom, a rendőrök szerint nem bizonyítható, hogy a motoros gyorsan ment volna.



2022. okt. 19. 17:06
1 2 3
 1/24 Beviz Elek ***** válasza:
95%

Hány 100 métert repült a motoros a baleset után és hány darabra szakadt szét a teste?


A helyszínen kellett volna kiállnod magadért hogy mérjenek féktávolságot és állapítsák meg hogy mekkora sebességgel csapódott beléd. Aláírtad a papírokat és elmentetek, napokkal később már nehéz lesz megtalálni a nyomokat.

2022. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyi a sérülés, tényleg nem bizonyítható. A hírhedt Dózsa György úti balesetnél ugye halál is történt, komolyabb károk, ott már szakértők meg tudták állapítani a gyorshajtás mértékét, és ki is mondták, hogy az elsőbbséget meg nem adónak egyszerűen nem kellett ilyen sebességgel száguldozóra számítania lakott területen.


DE. Azt mondod, szerinted legalább 200-zal száguldott. 1 másodperc alatt 200-zal 56 métert tesz meg egy jármű. Ez egy rövidke utca hossza. Ha nem láttad, azt mondod, 50 méterre tőled kanyar volt, és állítod, hogy azt a kanyart is 200-zal volt képes bevenni a motoros? Persze ő is csinálhatott volna egy elkerülő manővert ha a szembesáv üres (márpedig azt írod, nem jött senki), szóval nála is volt bőven technikai baki, de az azért nem valószínű, hogy a kanyarodásod kezdetekor és a manőver közben te nem láttad a motorost, olyan hirtelen érkezett beláthatatlan útszakaszról, ekkora sebességgel. (Mellesleg 200-nál nem úszta volna meg komoly sérülés nélkül.) Inkább annak a tipikus esete áll fenn, hogy egy darab helyzetjelzőből egy kis járműnek az emberek szinte 100%-hoz hasonlóan te sem tudtad megbecsülni a sebességét, ezért kihajtottál elé. De kíváncsi lennék, pontosan hol történt.

2022. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha 250-nel ment volna beléd, akkor nem úszta volna meg komolyabb sérülés nélkül.
2022. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
250el lakott területen és egy ilyen ütközés után nem sérült meg komolyan? Valószínünek tartom, hogy erősen túlzol, és csak figyelmetlen voltál. Egy motort a méreténél fogva nehezebb észlelni mint egy autót. Az sem kizárt, hogy valóban a megengedett fölött ment, de nyakamat rá, hogy a közelében sem volt a 250nek.
2022. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha 200-250-el ment volna, akkor nem csak átbucskázik a motorháztatődön, hanem több 10 méterre repül, neked meg a fél autódat széttépi a motor. Motorost sokkszor nehéz észrevenni, mert pár méterről már az újjaddal is kitakarod. Lehet ő is gyorsabban ment valamennyivel, de itt a lényeg, hogy te nem adtad meg az elsőbbséget.
2022. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nézd meg ezt a videót:

[link]

2022. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de te voltal a figyelmetlen. A motoros pedig tuti nem ment olyan gyorsan, ahogyan te kepzeled. Sokan nem veszik eszre oket, es ez nem az o hibajuk.


Figyeljunk a motorosokra! Ok a kozlekedes egyik legserulekenyebb resztvevoi! 🏍😶

2022. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"a kárbejelentőt is úgy töltötték ki, hogy én vagyok a vétkes"


Mi az, hogy úgy töltötték ki? Azt te töltöd ki...

2022. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyorshajtás nem mentség az elsőbbség meg nem adására, legfeljebb részbűnös leszel.
2022. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Valami nem stimmel a sztoriban. Miért vallottad magad vétkesnek? Persze hogy a későbbiekben már azt fogják mondani hogy az vagy.
2022. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!