Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy bizonyíthatom, hogy...

Ian Catman kérdése:

Hogy bizonyíthatom, hogy enyém az autó? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Hogy bizonyíthatom, vagy kell-e bizonyítanom, hogy enyém az autó, mikor a forgalmiba más neve van bejegyezve (anno a biztosítás úgy volt olcsóbb). A forgalmiba tulajdonos nincs bejegyezve. A biztosítás olcsóbb lenne, de egy új forgalmival meg lehet, hogy ott vagyok, ahol a part szakad.

2012. nov. 27. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A forgalmiban MINDIG be van jegyezve a tulajdonos! Néha még az üzembentartó is, ha nem egy személy.

Ha más nevén van a jármű (nem családtag), akkor bizony jó ha van nálad egy kölcsönadási szerződés!

2012. nov. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
ha hiteles volt, és a te neveden volt, akkor a törzskönyvvel.
2012. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kb. ötvenszer megnéztem, CSAK az üzemben tartó van bejegyezve. Pontosabban: NINCS olyan rovat, hogy tulajdonos. A C.1 pont a "forgalmi engedély jogosultja" adatait jelzi, oda van írva anyám neve, és a C.4.-ben pedig hogy "üzembentartó". A tulajdonos szó meg sem jelenik sehol.

...Ja, és törzskönyve sosem volt az autónak. Még az előtt vettem, hogy lett volna ilyen.

2012. nov. 27. 22:41
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz, mindenkinek jár a pacsi akik komolyan válaszoltak.

Időközben megtudtam.

1. Nem érdekes ki a tulaj, csak ha ellopják vagy eladni akarod. Minden más esetben az üzemben tartó az érdekes.

2. A rendőrség alváz-szám alapján tudja, ki a tulaj.

3. Biztosítás szempontjából nem érdemes bolygatni, mert az addigi bonus pontjaidat elveszíted, ha hirtele átírod más nevére (akár sajátodra is) a forgalmiban szereplőt.

..Azért kösz mindenkinek, és jár a pacsi, kivéve a gúnyolódót, neki piros.

2012. nov. 28. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!