Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elfogadott a...

Tényleg ennyire elfogadott a járdán biciklizés/rollerezés/deszkázás, és én vagyok a begyöpösödött bunkó?

Figyelt kérdés
Minden reggel úgy kell iskolába mennem, mint aki katonai felvételin vesz részt. Folyamatosan nézelődni kell mert tele van a járda biciklisekkel, rolleresekkel, ritkábban deszkásokkal, akiknek általában eszük ágában sincs kitérni. Ha én nem megyek ki az útból, karambol lesz. Vagy ha ki is térnek, akkor is úgy, hogy szinte súroljuk egymást. Hazafelé már inkább bevállalom a hering (helyi)járatot, csak ne kelljen ezzel szenvedni. Azt hittem ezt így általánosan minden gyalogos utálja, de most terjed a neten egy videó, amiben a deszkás srác megy a járdán és várja hogy majd a pali kikerüli, de ő nem hajlandó, ezért a srác megáll. Majd a pali ki akarja venni a kezéből a deszkát (sejthetően, hogy hozzávágja) és közben káromkodik. Mindenki a deszkást védi, a férfit meg begyöpösödött vén parasztnak hívják. Most tényleg velem van a baj és ez a normális, hogy az utcán nem lehet nyugodtan végigsétálni, mert elütnek a p*csába?

2022. okt. 23. 19:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Hol van ez???
2022. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
tiktok? és ebből extrapolálsz?
2022. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
68%
Ez melyik videó?
2022. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
69%
Az apafej filmben volt, hogy csak egy ágat kell eléjük dobni!
2022. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 K.O. válasza:
73%
teljesen jogos amit írsz.. nem tudom ki-miért csinálja, de biztos van rá okuk.. nyilván a prank videot kivéve.. én pl ha megyek, azért megyek a járdán, mert a biciklis út egy ... a járda sokkal jobb, nem is értem miért térkőből csinálták a biciklis utakat (valószínű erre az alapanyagra volt támogatás), repedezik, púposodik-hullámosodik, feltöri a ... mindenedet, tele vannak a rések üvegszilánkkal meg ki tudja mivel, gyorsan menni lehetetlen stb stb minden baja van, járhatatlan némelyik.. kitérni meg azért nem szoktunk sztem mert az sokkal rosszabb ha mind a ketten megindulunk valamerre, amit ugye azt se tudjuk hogy ki-merre, abból sztem nagyobb balesetek tudnak lenni.. sztem a gyalogos hagyja a biciklist, ki tudunk kerülni bármit, de úgy egyszerűbb ha nem mozog összevissza, hanem egy helyben mozog csak:)
2022. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#3 [link]

A kommenteket egy privát csoportban olvastam amiben megosztották (idős emberek fenyegető aurával)

Hozzáteszem az nem volt szép, hogy a második gyereket konkrétan lelökte a deszkáról, de valamilyen szinten megértem.

2022. okt. 23. 19:46
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
A gyalogosok közül legalább ugyanannyian kolbászolnak a bicikliúton... akkor is ha párhuzamosan ott megy a járda, 50 cm-rel odébb...
2022. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben a járda úgy van, hogy mindenki jobb oldalt megy, vagy úgy, hogy a másik (akár a mögötte lévő rollerrel) elférjen mellette. Ehhez kéne alkalmazkodni. A biciklisnek pedig az úton kéne mennie, amennyiben ezt az úton tábla nem tiljta. Rollerrel nem tudom mi van, nagyon nincs még erre szabály.
2022. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Budaörs, IKEA mögött, Baross utca.


[link]


Nézzétek meg. Ott van a néptelen gyalogos sáv - és hol fut az ipse??? Naná, hogy a bringasávon....

2022. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
85%
Most csinálom a jogsit, a legtöbb rolleres megy ész nélkül, körül se néz se semmi.
2022. okt. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!