Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elfogadott a...

Tényleg ennyire elfogadott a járdán biciklizés/rollerezés/deszkázás, és én vagyok a begyöpösödött bunkó?

Figyelt kérdés
Minden reggel úgy kell iskolába mennem, mint aki katonai felvételin vesz részt. Folyamatosan nézelődni kell mert tele van a járda biciklisekkel, rolleresekkel, ritkábban deszkásokkal, akiknek általában eszük ágában sincs kitérni. Ha én nem megyek ki az útból, karambol lesz. Vagy ha ki is térnek, akkor is úgy, hogy szinte súroljuk egymást. Hazafelé már inkább bevállalom a hering (helyi)járatot, csak ne kelljen ezzel szenvedni. Azt hittem ezt így általánosan minden gyalogos utálja, de most terjed a neten egy videó, amiben a deszkás srác megy a járdán és várja hogy majd a pali kikerüli, de ő nem hajlandó, ezért a srác megáll. Majd a pali ki akarja venni a kezéből a deszkát (sejthetően, hogy hozzávágja) és közben káromkodik. Mindenki a deszkást védi, a férfit meg begyöpösödött vén parasztnak hívják. Most tényleg velem van a baj és ez a normális, hogy az utcán nem lehet nyugodtan végigsétálni, mert elütnek a p*csába?

2022. okt. 23. 19:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Én azt nem értem miért van ekkora utálat a bringások iránt. Nyilván oké, ne a járdán tekerjen 40-el, de normális tempóban nem értem kit miért zavar.


Én volt, hogy Pesten aluljáróban tekertem át biciklivel, teljesen lassan, lépésben, mindenkire figyelve. Erre elkezdtek utánam kiabálni, hogy "nem bicikliút" meg "dobjál alá egy üveget".


Sosem értettem miért van nálunk ez a zsigeri rosszindulat és gyűlölet a másik iránt, de nem ok nélkül tart ott az ország ahol.

2022. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 K.O. válasza:
71%

19:46

ja? ez a video ez szimpla bunkóság, ezen azért látszik hogy direkt csinálják

2022. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg attól szoktam mérges lenni, amikor egy fő közlekedési útnak mind a kettő (!) oldalán ki van építve a kerékpárosoknak az út és ez sem elég: az úton kell balettozniuk a legnagyobb csúcsforgalomban, emberi aggyal kiszámíthatatlan, a fizika törvényeire fittyet hányó pályákat leírva a semmiből előkerülve, lámpákat, útburkolati jeleket telibe fosva. Művészet nem elcsapni őket!
2022. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Örülnék, ha minden válaszolónál látnám, hogy melyik településen él, melyik településen szerzi mindennapi közlekedési tapasztalatait.

Tapasztalatom szerint ott gerjeszt mindez konfliktust, ahol az úttesten veszélyes kerékpározni, a járdán meg sok a gyalogos. Nálunk, Győrben ez szerencsére csak kevés helyen igaz. Tehát a közlekedési infrastruktúrán nagyon sok múlik.

Alapvetően a kerékpárosnak az úttesten a helye vagy ha van, akkor a kerékpárúton.

A gördeszkások, rolleresek pedig vagy az úttesten haladjanak, vagy ha járdán, akkor vegyék fel a gyalogosok tempóját. És igen, a szembejövők elől az általános udvariassági szabályok szerint térjenek ki, mintha ők is gyalogosok lennének. Ami a legtöbb esetben azt jelenti, hogy a járda szélességét képzeletben felezzük meg, és aki a menetirány szerinti bal oldalán megy (ill. oda átlóg a teste), az húzódjon vissza a maga oldalára, ha jön szembe valaki. Én úgy látom, nálunk Győrben ez nagyjából működik is, így nemigen látok efféle konfliktust.

2022. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Végre egy normális (14#) válasz!
2022. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Gondolj bele. Ha egy biciklis neked megy azzal a kb 15-20 km/órával max elesel.

De ha én városon belül megyek 40 km/órával, ő megcsúszik és elesik elütöm. Ő megsérül/meghal én meg megyek börtönbe gázolásért.

2022. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%

Ma nem sok hiányzott ahhoz, hogy elgázoljak egy kerékpárost!

A semmiből került elém a sétáló utcán, miközben kocogtam!

Külön rá kellett erélyes hangon szólnom, hogy vegye már észre magát, mert olyan kiszámíthatatlan pályán csalingázott, hogy sem átlépni, sem megkerülni nem lehetett volna veszteség nélkül. Elképesztő egy állatfaj!

2022. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#11 Egy szűk réteg véleménye alapján mondod, hogy utáljuk a bicikliseket. Nem, viszont sokaknak olyan tapasztalata van nem egy, nem kettő kerékpárossal, hogy kialakul egy valamennyire jogos előítélet - jobb óvatosnak lenni, hátha a következő is a sztereotípiát erősíti. Mint te, aki le tud menni az aluljáróba biciklivel, meg fel is tud menni, de közte azt a kis utat nem képes megtenni úgy, hogy ne üljön fel rá. Te is része vagy a problémának.
2022. okt. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk faluhelyen úgy száguldoznak a bringások a járdán mint állat... de nem csak a fiatalok pl. suliból hazamenet hanem az öregek is.


Na így álljál ki az udvarból....

Mindig szólni kell valakinek aki itthon van, hogy álljon ki a járdára és intsen nekem ha jön valaki mert ezeket képtelenség megállítani, inkább nekimennek a kiálló autónak mintsem megálljanak.


Kellene valami fekvőrendőrt igényelnem a járdára a házunk elé :D

2022. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Alex Fly ***** válasza:
100%

Itt két külön dologról beszélünk:

1. A kerékpár jármű, tehát az úttesten a helye. A járdán tilos vele közlekedni -kivéve két, speciális és ritka esetet; de azon esetekben is elég komolyan korlátozva vannak.

2. A roller, gördeszka és hasonló sport- és játékszer ellenben nem járda, az ezeket használó gyalogosnak minősül. Tehát a járdán kell haladnia -de nyilván a többi gyalogos zavarása és akadályozása nélkül.

Az általad írt esetekben minden esetben az ilyen eszközöket használó a szabálytalan.

2022. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!