Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be szabad biciklivel hajtanom...

Be szabad biciklivel hajtanom egy egyirányú utcába szemből, ha a másik irányból csak autópályán lehet megközelíteni az utat?

Figyelt kérdés
2022. nov. 8. 23:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

9/10 anonim ***** válasza:

#8: honnan szedted, hogy autópályán akarja tolni?


Egyirányú utcát ír, annak tilos irányát. A másik végére azt írja, hogy autópálya. Akkor ez mi más lehetne, mint a pálya kihajtója?

2022. nov. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Baromi egyszerű, ha behajtani tilos tábla van, vagy mindkét irányból behajtani tilos, nem hajthatsz be. Ha ezen táblák alatt bármi szerepel kivételként, akkor biciklivel is behajthatsz.


Gyalogos számára biztos meg van oldva, ha nincs, mivel a másik oldalról autópálya, nyilván alapos körültekintés, lakott területen kívül eső út lévén a menetirány szerinti baloldal, az autópályára azért ne gyalogolj fel.

2022. nov. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Vikuci79 válasza:

Szerintem odaviszi autopályán autóval a bicajt, kiszedi az autóból, behajt vele az egyirányú utcába és kíváncsian figyeli majd, hogy észrevette-e egy rendőr.

....de az is lehet, hogy valamilyen más utcahelyzetről van szó, ahol fontos dolgot szeretne megközelíteni.

Báf az autópályaközeliség- bicikli kombó szerintem is különös.

A kreszben egyébként ilyen kérdés biztosan nincs, ha esetleg arra készülsz.

2022. nov. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Vikuci79 válasza:
...sem az autópályára és a felhajtójára se menj se gyalog, se bicajjal. Mindegyikre tilos.
2022. nov. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én sokkal egyszerűbb helyzetre gondoltam.

Pl. egy a velenceihez hasonló autópálya pihenőben dolgozik a kérdező és munkába akar járni, de nincs autója, csak biciklije.


Ha a pihenő kijáratán nincs autópálya tábla, akkor biciklit tolva (gyalogosként) bemehet az egyirányúba.

2022. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!