Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Osztott pályás úton ahol...

Kukubandi kérdése:

Osztott pályás úton ahol középen zöldsáv van és az útkereszteződésben kötelező haladási irány tábla van kihelyezve meg szabad e fordulni a kereszteződés előtt található gyalogátkelőn ha az átkelő után még van zöld sáv kb. egy méter a kereszteződésig?

Figyelt kérdés
2022. nov. 29. 21:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
A gyalogatkelon nem szabad megfordulni, nem is ertem hogyan merult fel az otlet.
2022. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Jesszus. Kötelező haladási irány megszabja, merre mehetsz, ha fixen megmondja, hogy csak egyenesen, vagy csak bal kanyar, akkor nem fordulhatsz meg. (Ha útburkolati jel teszi ezt, akkor sem!) Ha sem útburkolati jel, sem tábla nem tiltja, akkor viszont megfordulhatsz, és igen, #1 válaszoló, gyalogátkelő-helyen is! (Onnan tudom, mert ezt az egy hibát vétettem elméleti vizsgán. Egyéb tilalom hiányában igenis meg lehet fordulni zebrán, hiába gondoltam és gondolta mindenki, akit megkérdeztem, hogy nem.)
2022. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Jézusom.
2022. nov. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%

Érdekelne, ki pontozta le #2 választ, de akkor leírom még egyszer:

- zebrán nincs megfordulási tilalom

- kötelező haladási irány a kereszteződésre vonatkozik, előtte meg lehet fordulni, ha más nem tiltja

- jó lenne konkrét utcaképet kapni, mert olyat viszont nem láttam, hogy osztott pályás úton ne lett volna legbelső sávban jelezve, hogy az a balra kanyar/megforduló sáv, ugye OSZTOTT pálya

2022. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha nincs jogosítványod, akkor nem mindegy neked?
2022. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
#5 Van, több kategóriára. Zebrán nincs megfordulási tilalom. Mint említettem, én is ezt néztem be legutóbbi elméleti vizsgámon, reflexből rávágtam, hogy zebrán nem fordulunk meg, mint kiderült, de, szabad, csak nem életszerű és a többség nem teszi. De ettől függetlenül nem tilos. Ami inkább aggasztó, hogy neked ezek szerint van jogsid, de nincs mellé annyi intelligenciád, hogy utánajárj, vagy legalább hivatkozást kérj, hanem egyből hülyének nézel bárkit, aki nem ugyanúgy hibásan tudja a dolgokat, mint te.
2022. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
#4 Megfordulási tilalom nincsen, de az osztott pálya két része közötti rész az nem forgalmi sáv, tehát te gépjárművel nem veheted igénybe.Mint ahogy a járdára, kerékpárútra sem hajthatsz fel forgalmi célból.
2022. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
#7 Ezért kértem utcaképet. Mert ugye OSZTOTT pálya. Kérdezném, hogy néz ki. Mert olyan viszont van (pl. Karinthy út Bp. 11. kerületében) ahol osztott pályás az út, de van egy pár méteres szakasz a 6-os villamos megállója után, ahol lehet balra kanyarodni és megfordulni is, semmi nem tiltja, csak a kanyarodási szabályt kell betartani.
2022. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező egyértelműen leírja, gondolom ilyenre gondol:

[link]


Ráadásul kötelező haladási irányról beszél, tehát gondolom nem lehet megfordulni alapból ezért ő "kijátszva" a szabályt a zebrán fordulna vissza. Ami ilyen formában nyilván tilos és szabálytalan.

2022. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
#2, #4, #6: Te valami debil vagy?
2022. nov. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!