Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az ismerősömtől hallottam a...

Az ismerősömtől hallottam a nanotechnológiás mosásról, hogy elvileg nagyon szép lesz tőle a kocsi meg ez ilyen profi dolog, de nem teljesen értem, hogy működik. Hogy működik ez? Tapasztalata van vele valakinek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 14:26
 1/7 bogyedli_puszedli válasza:
Hello, mit mosnak ezzel?
2022. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én autómosásnál hallottam hogy használják elvileg.
2022. dec. 7. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd megtréfált.
2022. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Viktorka válasza:
61%
A nanotechnológiát sokféle területen tudják alkalmazni, többek között mosásnál is, ahogy írtátok. Az egész azon alapul, hogy iszonyú pici, úgynevezett nanorészecskék dolgoznak az ilyen mosásnál, szóval a mosás nem a víz erejétől lesz hatásos, hanem azért mert okosabb a technológia. Kb úgy kell elképzelni, hogy ezek a nanorészecskék (ami amúgy a tisztítószer) bemennek a felület és a piszok közé, és leoldják a cuccot róla. A GreenLine autómosókban (asszem van mindenhol az országban) mosnak ilyennel, vagyis én őket ismerem, jókat hallottam róluk, itt tudsz róluk olvasni [link] , de van talán mobil appjuk is.
2022. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Ez a "nanotechnológia" kb. olyan, mint a hollywood-i filmek, ahol valami bugyuta dolgot meg kell magyarázni és mindig mindenre az a válasz/megoldás, hogy "kvantum". :D


Nincs ilyen. Random fontosnak tűnő szavak, de semmi sincsen mögöttük. Ha létezik ilyen, akkor az átverés.

2022. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Vegyszeres kézi mosás kevesebb víz használattal. Amit megspórolnak víz számlán, elköltik suvickoló munkásra, de a környezetnek valóban jobb.

A nanotechnológia még marketing humbug.

2022. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azért marketing humbugnak nem nevezném, a nanotechnológia egy tudományterület a fizikán belül, nanorészecskék viselkedésével, reakcióval, tulajdonságaival foglalkozik.

A nanotechnológián alapuló mosás abban különbözhet (nem ismerem) a hagyományostól, hogy nem a víz erejére épít, hanem a hozzá használt vegyszerekben lévő nanorészecskékre. Olyan, mint a többet ésszel mint erővel közmondás. Van tudományos alapja, csak eggyel nehezebben megérthető a magasnyomású mosásnál, ezért nem olyan elterjedt. (Fizika szakon végeztem.)

2022. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!