Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hozzá érhetek egy olyan...

Hozzá érhetek egy olyan villanymozdonyhoz aminek fen van az áramszedője?

Figyelt kérdés

2022. dec. 24. 22:01
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
76%
Valóban közelebb mint a föld, kivéve ha közel van a földelt oszlop is, nemde? Ne fárassz.
2022. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

Mutass már nekem egy ekkora gólyát, okoskodó nulla tudású!


Így néz ki egy 400 kV-os távvezeték tartóoszlopa:

[link]

Itt a méretezése:

[link]


A gólya szárnyfesztávolsága maximum 165 cm.

Kérlek rajzold be a képre a gólyát abba a pozicióba, ahol egyszerre két fázist érinthet.


:D :D

2022. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
0%
Ki beszélt 400kV-os oszlopról te bamba?
2022. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
63%
Az előző oldalon te patásjószág.
2022. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
59%
750kV-ról volt szó, de gondolom ez a válasz is hasonlóképpen megállja a helyét, te veszélyeztetett ostoba.
2022. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
53%
Én nem beszéltem 400kV-ról sehol. A kérdés is villanymozdonyról szólt. Azok meg 25kV-al üzemelnek - ha (magyar) nagyvasútról van szó. Ha HÉV, az meg 1000V.
2022. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
Sajnos eltértünk a témától. Szóval én leszek az oszlop, a 22-es pedig a távvezeték. És el tudom képzelni még azt is, hogy akkora madár vagy, hogy a szárnyaiddal átérd a fázisokat.
2022. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 Meton ***** válasza:
A gólyák a településen belül fészkelnek, ahol 220-as vezetékek vannak. A vezetékek távolsága is jóval kevesebb, de a lényeg, hogy régen sok gólya elpusztult emiatt. A magas feszültségre nem szállnak rá a madarak, főleg nem a nagyobbak, mert megsüti őket. Persze lehet, hogy én emlékszek rosszul, de magas feszültségű vezetéken nem láttam madarakat.
2022. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Meton ***** válasza:
53%

Ami a hurkot illeti, ez azért a mozdonyoknál másképp működik. Eleve csak egy vezeték van. Persze nem nagyon értem a működését, de talán képzeljük el a csillagkapcsolást. Ennek az a lényege, hogy a 3 fázist rövidre zárjuk, így középen egy nulla pont lesz. A lényeg, hogy nem szükséges nulla vezeték.

A madarak alapból nulla potenciálon vannak, míg a vezeték azért messze nem nulla. Tulajdonképpen az se mindegy, hogy mekkora szakaszon fogod meg a vezetéket. Ha csak egy ponton, bár én nem próbáltam, de ha földtől elszigetelve fogod meg, akkor 220-nál nem fogsz szinte semmit érezni. De ez nem igaz, ha két kézzel kapaszkodsz a szigeteletlen vezetékbe, mert az már csúnyán megráz. Aki meg a hurokra hivatkozik, igen, van hurok, mert az áram nem tudja, hogy csak a vezetékben szabad folyni. Az emberi test nagy része víz, ráadásul sótartalma is van, tehát egész jól vezeti az áramot.

2022. dec. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
Főpolgármester úr! Ne játsz a nagyfeszültséggel! Ki fogja irányítani fővárosunkat?
2022. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!