Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt a közlekedési helyzetet...

Ezt a közlekedési helyzetet hogyan kell értelmezni (tábla)?

Figyelt kérdés

Albertirsa, 405-ös főút eleje:


[link]


Ugyanaz az útszakasz a másik irányból, az első kereszteződés felől:


[link]


Vagyis az egyik oldalon ott a Merci-jel, a másikon semmi. Ilyenkor lehet kerékpárral vagy mezőgazdasági gépjárművel használni az útvonalat? Adná magát a feltételezés, hogy a táblának megfelelően az egyik oldalon nem lehet, míg a másikon igen, azonban nem tűnik túl életszerűnek, hogy a közútkezelő célja ez a megosztás lett volna.


2022. dec. 30. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Autóba ne ülj.

Még az anyósülésre se.

2022. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elsőnél is ki van téve, csak még korábban.

Ha csak a besorolónál van kitéve, már régen rossz.

2022. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Hátha neked az merci jel, akkor Isten óvja aki veled találkozik.
2022. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3 Nincsen kitéve, amit linkeltem, ott a főút tábla közvetlenül a közforgalomból történő kihajtás után van kihelyezve, egyéb tábla nincsen.
2022. dec. 30. 18:23
 5/16 anonim ***** válasza:
Igaza van, drága a benzin!
2022. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4, Értem én, hogy nem ismered a közlekedési szlenget, nincs ezzel semmi gond, de ne vágj már erre fel.


[link]


E cikkben is Merci-táblára hivatkoznak. Mondanám, hogy olvasd el a cikket, de egyrészt a téma szempontjából fölösleges, másrészt aligha értenéd meg. Ctrl+F, majd írd be, hogy Merci.

2022. dec. 30. 18:26
 7/16 Alex Fly ***** válasza:
100%
Igen, pont ez a helyzet. Az adott szakaszon egyik irányból tiltva van a táblán szereplő járművek közlekedése, a másik irányban nem. Mi ebben a bonyolult?
2022. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Most komolyan sokadjára kell elmagyarázni ebben a kategóriában embereknek, hogy olyan táblák, amik neked háttal vannak azok NYILVÁN nem vonatkoznak rád?

Ha a másik irányból nincs ilyen tábla, akkor NYILVÁN nincs ilyen tiltás.

Ez kb annyira debil kérdés mintha azt kérdezné valaki, hogy ha a szembe oldalon piros van, akkor nekem is meg kell-e állnom?

2022. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ott van kirakva a tábla, csak korábban:

[link]


Ami valahol logikus, hiszen már a körforgalomba sem hajthatsz be az adott járművel, viszont a tábla vonaláig elmehetsz.


Gondolom földművelési szempontok miatt került oda a tábla. Érdekesség, hogy korábban már az adott útszakaszra is tiltva volt a felhajtás:

[link]

2022. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

#8-9 itt nem arról van szó, hogy nincs tiltás. Hiszen tiltás az van, csak a kérdező rossz helyen keresi.


Nyilván olyan szakaszra felesleges kirakni tiltó táblát, ahova elvileg már el sem juthattál volna :D

2022. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!