Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni a taxisofőrnek?

Figyelt kérdés
Ikeából hoztunk el egy szekrényt, jött értünk a mélygarázsba, segített bepakolni és amikor elindultunk akkor indította csak el az órát, szóval rendes volt. Amikor megérkeztünk haza, akkor fizetés után még segített a kapuig vinni a szekrényt. Csak kb 300 Ft pluszt adtunk, megkérdezte kérjük e a visszajárót, mondtuk hogy nem. 5700 Ft körül volt az óra, 6000-et adtunk. Illett volna többet adni?

2023. jan. 2. 18:44
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
0%
9. De, a személyzetnek ez.
2023. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%
#10: Bolond vagy?
2023. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
300 Ft-ot a hajléktalanoknak is odaadok, nem hogy egy olyan embernek, aki a munkakörét messze meghaladó módon segít is nekem.
2023. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a dolga, ezt, amit csinált, megrendelhetted volna az Ikeától is, és akkor tényleg ez lett volna a dolga annak, aki kiszállítja neked. Én többet adtam volna (bár én akkor is többet adok, ha az éjszaka közepén visz haza és becsiccsentve végig járatom a számat és kedvesen beszélget velem), de most már tényleg mindegy.
2023. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
30%
#12-Mert? Igenis meg kellene köszönni, és nem 300 Ft-tal, lassan egy zsemlére nem jó 300 Ft! Ekkora fillérb*aszást még, a sofőr sokkal többet tett, mint amennyi elvárható lenne tőle. De akkor mindegy, hagyjuk.
2023. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
19%

ÁLLJ!


Akkor én miért nem köszönhetem meg, az engem igazoltató rendőrpárosnak 20.-20.000 forinttal, hogy kockáztatják értem és a családomért az életem?


A nővéremnek, aki tanár, miért nem adtok pénzt, amiért korrepetálja a kölkötöket, és odafigyel, hogy jövőre eltakarod...izé...befejezhesse a tanulmányait a suliban, és fősulira mehessen?

2023. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi segítségért több járt volna, egyértelműen.


De egy alap fuvarnál bőven elég a következő ötszázasra felkerekíteni.

2023. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

16-os

Te miről beszélsz?

A rendőr igazoltatását nem te rendeled meg, és nem is kér érte pénzt.

A nővéred biztos nem ingyen korepetálja senki kölykét ( vagy ha igen, akkor nem normális, vagy a munkaidejében teszi ezt). Ezek hogy hasonlítanak szerinted a kérdésesben leírt szituációhoz?

2023. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Pont elég az.

Nincs már borravaló, ők már ezt előre bele kalkulálják a tarifába.

2023. jan. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
44%

Sztem bőven bele van kalulálva a taxi díjakba a borrvaló

Ha azt nézed 5k ft-ból egy napra ki tudsz bérelni egy furgont is akár

2023. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!