Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Illik borravalót adni taxisnak...

Illik borravalót adni taxisnak kártyás fizetés esetén?

Figyelt kérdés
Készpénz nincs nálam sajnos.
2017. okt. 1. 20:09
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
74%
Minden taxis bűnöző.. egy forint borravalót nem adnék soha.
2017. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz adni, adhatsz. Vagy odaadod készpénzben, vagy annyival többet vonatsz le vele. Pl. ha a viteldíj 3600,- akkor mondhatod, hogy 3900-at üssön be (vagy amennyit adni akarsz).
2017. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
18%

Egyes, ne általánosíts, ez olyan mintha azt mondanád minden jobbikos náci, pedig nem, én csak konzervatív vagyok.


Néha- szoktam néha nem, ha jót dumálok vele igen ha nem akkor ritkábba, de volt rá precedens, hogy akkor is adtam amikor furi volt. Volt, hogy jót dumáltunk de nem adtam mert kellett nyalókára, vagy cukorkára. Ítéld meg Te a helyzeted, és akkor mondd neki, hogy ha 1700 a taxi akkor köszönöm, 2ezret üssön be be a mahinába.

2017. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
79%
Persze és amikor a tavalyi sziget után csoportosan elraboltak és megvertek egy ausztrál nőt mert nem volt hajlandó 130€-t adni egy 5 perces fuvarért akkor is rendes törvénytisztelő állampolgárok voltak nem? Meg amikor eladják a kocsit 600000 km-el csak az órát visszatekeri 180ra. Vagy amikor kérsz számlát a fuvarról de nem tudsz adni. Viszont ha tüntetni kell az uber ellen akkor ő ott lesz első sorban.
2017. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Bocs de az hülyeség, hogy “minden taxis bűnöző” lenne. Nagyon sokat taxiztam egy időben (céges taxicsekkel, meg számlára, reptérre) és soha semmi baj nem volt velük. Végül akartam borravalót adni, de mondta h hagyjam.


A kérdés arra vonatkozik, hogy az “üssön be többet” az jó neki? Mert azt is le kell adóznia, esetleg nem lesz belőle baja, hogy a taxiórában más tételek vannak?

2017. okt. 1. 21:16
 6/46 anonim ***** válasza:

"azt is le kell adóznia"


Mert ha KP-ban adsz neki borravalót azt is LE KELL ADÓZNI lévén bevétel...


Én ha adok (mert jót dumáltunk vagy extra gyors volt, stb...) akkor sem adok külön KP-t csak többet üttetek be és kifizetem kártyával. Így tiszta.

2017. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb taxis katás, egy fillért nem adózik.
2017. okt. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha sok csomagod van, vagy speciális igényeid vannak, például hogy állj már meg itt meg ott is, vagy várakozni kell utánnad, stb.
2017. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
32%

7es, mi az hogy egy fillért nem adózik? Mekkora kretén vagy te. KATA 50ezer/hó, nálunk iparűzési adó 50ezer/év, autó súlyadó, az ugye teljesítmény függvényében, üzemanyagy ilyen olyan adói, cirka 120ft/liter, mivel KATA, ezért az egyéb kiadásokból se igénylünk vissza áfát, soroljam még? Tedd sebességbe az agyad mielőtt ugatni kezdesz.

Amúgy a kérdésre: olyan nincs, hogy "illik" adni. Nyilván jólesik, már csak a gesztus is. De inkább kpben add oda, ez a kártyázós marhaság amúgy is egy rémálom. Lassan már utasnak nem lesz hely a taxikban, annyi szarral teleaggatja a hatalom az autót (kártyaolvasó, féltéglányi kasszagép stb)

2017. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
52%

#9

Nem véletlenül 'aggatja tele az autót annyi szarral a hatalom'. Így legalább kénytelen vagy számlát adni ha kártyával fizet, mert ezelött eszetekbe se jutott volna. A konkurenciát nem bírják, tüntetnek ellene de sírnak ha nekik is teljesíteni kell valamit azért, hogy dolgozhassanak. Eszem megáll.

2017. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!