Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a legnehezebb a vezetésben?

Mi a legnehezebb a vezetésben?

Figyelt kérdés
Kezdők válasza érdekelne, akik még nem vezetnek egy éve.

2023. febr. 20. 16:15
A kérdező szavazást indított:
Elindulás
Figyelés
Körforgalom
Parkolás
Lámpák
Hegyes-völgyes út
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Visszagondolva az én kezdő időszakomra, meg hogy mit látok más tanulóknál, egyértelműen a figyelem. Átlag ember, főleg a 17-20 éves korosztály, amennyi az átlag tanuló kor, nincsenek hozzászokva ahhoz a mértékű figyelemmegosztáshoz, amire szükség van a vezetéshez. Illetve talán egy kalap alá lehet sorolni a "multitasking"-gal, ugyanez a helyzet. De elég könnyen bele lehet rázódni, illetve idővel az ember ráérez a prioritásra, ami sokat segít.
2023. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
A figyelem és a rutintalanság.
2023. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Kezdőként: eldönteni hogy a zebránál csak pofáznak vagy át is akarnak menni rajta

10 éves tapasztalattal: elviselni a hülyéket


Viccen kívül, ha ismeretlen környéken vezetsz akkor nagyon figyelj a táblákra és a jobbkezes utcákra, nagyon könnyű benézni eleinte. :) Sok sikert!

2023. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Megszokni a többi kocsit.
2023. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
#3 Na mondjuk a zebrás sztori tapasztalattal sem mindig egyszerű. Pont múlt héten volt egy ilyen, biciklis áll a zebránál a túlsó oldalon, lassítok. Eleve nem kellett volna, mert ült rajta, az ilyeneket általában leszarom, szálljon le és akkor átengedem, de itt valamiért elkezdtem lassítani. Már majdnem teljesen megálltam, mikor elindul magának jobbra, azaz nem a zebrán át. Na mondom bazdmeg akkor magad. 1-es, megindultam, erre fel hirtelen átvág keresztül a zebrán. Hát mondom ilyen nincs. És nyilván ha elcsapom akkor én vagyok a hibás...
2023. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 nemaRendőrség ***** válasza:
96%

Anno azt utáltam nagyon ha voltak mögöttem, olyankor azon izgultam hogy elég gyorsan megyek-e, nem e tartom fel stb.


Azóta pont nem érdekel, kikerül ha akar

2023. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen a figyelem. Most, hogy tesóm friss jogsis, jöttem rá, hogy mennyi mindenre nem figyel, amire én már igen. Mindig előre gondolkodni, Messzire előre figyelni a forgalmat, a járdát, hogy messziről lásd, hogyha át akarnak majd menni előtted, illetve, hogy fel tudj készülni az előtted levő forgalmi szituációkra és ne az utolsó pillanatban kelljen beletaposnod a fékbe.
2023. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

A vezetésben? Semmi. Egy csimpánz is megcsinálja. Három pedál, kormány, index, váltó, nem olyan nehéz kezelni. A _közlekedés_ már bonyolultabb. A forgalmi vizsgán ugye azt mérik, hogy tudsz-e egy szűk órán keresztül úgy vezetni, hogy közben mindenre figyelsz egy általad ismert útvonalon, miközben az oktatói minden felelősség. Ha megvan a jogsid, akármilyen hülye rokonod, haverod beülhet melléd az autóba, és egész Európában akárhol vezethetsz. A forgalmi vizsgánál stresszmentesebb vezetésed az életben nem lesz. :)


Nekem 1 hónapja volt jogsim, amikor először kerültem el nem általam okozott veszélyhelyzetet. Azóta rengetegszer úgy látom, hogy egy csomó embernek fogalma sincs arról, hogy miket okozna, ha mások nem figyelnének extrán. Szóval a figyelem. Ami nélkül nem lenne szabad jogsit kapni. Mert ugye azt méri a forgalmi vizsga. Csak valamiért mindenkit átengednek, akit meg mégsem, az a vizsgabiztost szidja.

2023. febr. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Kraz kormányt tekerni szervó nélkül...na az nehéz
2023. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, még mindig zavar, ha jönnek mögöttem. És a döntések is nehéz sztem. Azonnal, nincs kecmec. Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 21. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!