Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen elektromos rollert vegyek?

Milyen elektromos rollert vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy e. rollert. Max. 250 ezret tudnék rászánni, de inkább kevesebbet. Tapasztalatok? Milyet javasoltok? Munkába járáshoz kellene.

2023. febr. 24. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Munkába járáshoz? Bicikli, robogó, motor. Kivéve persze, ha annyira utálod a munkád, hogy meg akarsz halni.
2023. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Néhány fontos információ kimaradt:

Milyen messze van a munkahelyed, és nagyjából milyen terepen használnád? Milyen gyakran akarod tölteni, mekkora legyen a hatótáv Hány kilós vagy? 20 vagy 25 km/h legyen a végsebessége? Motorteljesítmény? Mennyire számít a súlya? Újat vagy használtat akarsz venni? Van-e esetleg márka, ami szimpatikus?

Annyi információval, hogy munkába járáshoz, és max 250k, erre annyit tudok mondani, hogy feketét vegyél. Nem fontos minden kérdés, amit fentebb írtam, de azért a fontosabbakat nem ártott volna leírni.

2023. febr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Márka nem számít, nem is értek hozzá, hogy melyik a jó. Szegeden lakom, ami a bicikliseknek is kedvező az utakat nézve, vannak a városnak is ezek a Lime rollerek. Kb. 5km lenne, a google útvonaltervező rollerrel 25p-t ír az otthonomtól. Száguldozni nem szeretnék, max egy biciklis tempó elég. Bicikli térdízületi fájdalmak miatt nem jöhet sajnos szóba. 48 kg vagyok.
2023. febr. 25. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazándiból egy ilyen célra a Xiaomi rollerei közül akár a legolcsóbbak is megfelelnek. Például a Essential modell 20 km-es hatótávval rendelkezik, a Te súlyod és Szeged természeti adottságai mellett szerintem bőven tudja is. Talán a motor teljesítménye lehetne kicsit jobb, ezzel dinamikusabb a haladás. Ez most Árukeresőn átlagárban 160k körül van, de megbízható boltok közül egy most 150k-ért is adja. Ez egy régebbi modell, most már van a "Mi Scooter 3 Lite", ami árban egy kicsit több (+15k), de kapsz cserébe +50W állandó motorteljesítményt, +5 km hatótávot, és ez már 25 km/h végsebességet tud.

Ennél kicsit jobb lehet az 1S típus (nekem ilyen van), itt +10 km hatótáv és itt 25km/h a végsebesség. Őt már viszont nemigen lehet kapni (használtan viszont lehet jó deal), kifutott széria. Ezt a modellt a "Mi Scooter 3" váltotta, minimális különbséggel (erősebb motor) gyakorlatilag ugyanaz. Bolt függő, de körülbelül 190-220k most ez a modell.

Nagyjából szerintem neked ezek jöhetnek szóba a Xiaomi kínálatából, a Pro modellek szerintem feleslegesek. Más márkával nekem nemigen van tapasztalatom, azért írtam csak erről. De a Segway-Ninebot rollereiből a hasonló/ugyanolyan paraméterűek (F25E, F25I, F30E) is tökéletesen jók (gyakorlatilag a Xiaomi rollereit is a Ninebot gyártja).

2023. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2023. márc. 13. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!