Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok ha regisztrác...

Mire számíthatok ha regisztrációs matrica nélkül közlekedtem?

Figyelt kérdés
Megállított a rendőr és mondta eljárás fog indulni ellenem. Akkor mekkora bírságot kell fizessek, mire számítsak?
2023. márc. 5. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Sokba lesz, boven 30e feletti buntetesre szamithatsz.


A matrica a nyomorult magyar burokracia resze, anelkul nem ervenyes a rendszamod. A buntetesen felul uj rendszamot, forgalmit is kell majd csinaltatnod, ami megint csak lesz vagy 15e.

2023. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"...nyomorult magyar burokracia resze,..."


Láss világot és talán észre fogod venni, hogy nem magyar találmány.

Semmit nem haszálhatsz ingyen, mindennek ára van ebben az általad nyomorultnak nevezett országban.

2023. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rohadjanak meg, 17 évesen vagyok és azt se tudtam kell rá ilyen, de akkor minek adank rá műszakit?
2023. márc. 5. 15:08
 4/12 anonim ***** válasza:
#2 figyelj mar, a rendszam az rendszam. Ha ahhoz kulon igazolomatrica kell hogy az amugy a forgalmiban is szereplo betu-szam kombo, illetve a rendorseg altal online barmikor lekerdezheto gepjarmuadatok, tulajdonosi adatok, biztositas stb. igazolasanak az igazolasa igazolva legyen, akkor de, burokracia, ertelmetlen burokracia.
2023. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#2

De amúgy tényleg semmirevaló az a matrica. Csak eggyel több nyűg, meg problémaforrás. A 2 rendes rendszám tábla miért nem elég? Pláne, hogy csak az EU-s rendszámokhoz kell, a régi zászlósakhoz nem.


Kérdező, más probléma nem volt az autóval? Mert ilyenért azért nem jellemző hogy megállítanák az embert. Gondolom szélvédő cserés volt a kocsi azért hiányzik. Esetleg a régi szélvédőről nem mentettétek le a régit? Ha azt elő tudod keresni, akkor gyártanak újat, ha nem akkor viszont komplett átrendszámozás, mivel a matricának is van egy egyedi száma, aminek fontos az ismerete az újragyártáshoz.

2023. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Manapság már tényleg csak lehúzás az állam részéről. Például Lengyelországban tavaly törölték el a használatát, mert úgyis a központi adatbázisban csekkolják le a zsaruk a kocsit ha leállítanak. De náluk még a forgalmit és a jogsit is otthon lehet hagyni az országon belül.
2023. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 a forgalmi és a jogsi január 1-től már nálunk sem kell.
2023. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem mentség az, hogy 17 éves vagy.

Hogy műszakin és eredetvizsgán hogy ment át, az jó kérdés.

2023. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
#8 sehogy, nyilvan uzembentartoival, okosba' vette meg.
2023. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#5 semmi más nem volt. Olvastam másoktól a műszakit is elvették, de nekem aztán vissza is adták. Hányingert keltő ez a magyar rendőrség. Nem szolgálnak ezek senkit csak az állambácsit (polgárokat végképp). Most is látom facen csoportokban hogy naponta többször több helyen is mérnek, de a fontosabb dolgok (bűnüldözés stb) dolgok úgy látom hidegen hagyják őket. Hisz igaz a bírság a legkönnyebb pénzszerzési mód.
2023. márc. 6. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!