Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amelyik vonatot úgy írja a...

Amelyik vonatot úgy írja a Google Térképen az Útvonaltervező, hogy IR85, arra ugye nem kell pótjegy, helyjegy, ilyenek? Vagy van, de az csak az a 150 Ft-os?

Figyelt kérdés

előre is köszönöm.

ha valaki még a jelentését is leírja; még azt is megköszönöm. Tehát, hogy mi az Ir85, rövidítés feloldása is lehet, vagy magyar teljes szó rá.



2023. márc. 22. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Üsd be a máv applikációba és látni fogod mi kell rá.
2023. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen felár nem kell rá.


Az IR az InterRégió vonatnem rövidítése, az IR85 pedig a viszonylat száma. Olyan, mint az S80 személyvonat, az M2 metró vagy mondjuk a 7E vagy 505-ös busz.

2023. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,mentek a zöldek; amúgy nincs okostelóm.

Tehát akkor nincs pótdíj köszönöm. :):)

2023. márc. 22. 21:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Má', most úgy írom, hogy ez nem ide kapcsolódott; hogy szóval nem kell pótjegy hozzá; de szóval pótdíj sem; mert előre megveszem; mert van itt kassza ennél a megállónál, amelyiknél felszállni fogok. :):)
2023. márc. 22. 21:10
 5/7 NTBS ***** válasza:
Jó utat kedves kérdező.
2023. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :):)
2023. márc. 22. 22:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá okostelefon; nekem sincs, mégis meg tudom nézni asztali számítógépen, az „őskövület” elvirát használva:

[link]


• Honnan? El kell kezdeni beírni az induló állomás, megálló nevét, majd a megjelenő listából kattintással kiválasztani.

• Hova? El kell kezdeni beírni az érkező állomás, megálló nevét, majd a megjelenő listából kattintással kiválasztani.

• A naptár részen – ha kell, akkor hónap léptetéssel – rá kell kattintani az utazás napjára.

• Majd a Menetrend gombra kell kattintani.

• A listában a választott vonat sorában a bal szélen levő nyílhegyre kell kattintani.

• Jobb szélen a „Vonat”, vagy a „Vonat szolgáltatásai” cellában ikonok vannak; az egérmutatót föléjük húzva, a címkében megjelenik, hogy melyik mit jelent.


Pl. Győr → Budapest esetén, 2023. március 24-én minta:

[link]


Nem tudom, hogy az IR85-ös-sel mikor és honnan hova fogsz utazni; én szombatot választottam Budapest-Keleti → Gyöngyös útra.

A megnézett vonatoknál nincs helyjegyes ikon (végig lehet húzni az egérmutatót mindegyik fölé):

[link]

2023. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!