Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha ketten megyünk taxival, de...

Ha ketten megyünk taxival, de a barátom útközben kiszáll akkor neki fizetnie kell azt a részt és a legvégén nekem is az egészet, vagy csak nekem kell fizetnem a legvégén?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A tarifa útra szól, nem személyre. Az a lényeg, hogy amikor az utolsó utas elhagyja a járművet, kifizetésre kerüljön az összeg, amit az óra mutat.
2023. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megbeszélés kérdése. A legfairebb, ha kifizeti addig amíg ment, utána új órát indít a taxis és azt meg te fizeted. Vagy a teljes költséget felezitek utólag.
2023. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Ez amúgy a szociológiában egy játékelméleti kérdés, feltéve, hogy nem kitérő senkinek a célja, hanem útközben kipattan az illető, aki nem olyan messzire megy. A klasszikus megoldás az, hogy amíg ketten ültök a taxiban, azt a tarifát felezitek, miután egyedül maradsz, tied a költség. Van olyan megközelítés is, hogy ki mennyi pénzt spórol azon, hogy pl. 4 ember nem 4 taxit hív, hanem csak egyet, spóroljon mindenki minél többet. Van olyan megközelítés is, hogy 4 ember ne 4, de ne is csak 1 taxit hívjon, mert a franc akarja XY-t 10 percig elviselni az autóban, ezt az irritáló faktort pénzre váltják és az alapján döntik el, hány taxi kell és hogyna oszlik a költség. Mi ezt intelligensebben oldjuk meg, én fizetem a taxit, haver meg legközelebb meghív 1-2 sörre.


De amúgy az a normális és legkevesebb emberben tövist hagyó módszer, hogy megnézed a taxiórát, amikor a haverod kiszáll, annak a felét elkéred tőle, aztán kiszálláskor kifizeted az egész utat.

2023. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. Az azért nem jó , mert akkor az alapdíjat megint fizetni kell.
2023. ápr. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!