Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki buszsofőr legyen? Van valami alapkövetelmény (érettségi, vmi szakma stb. )? Vagy csak a speciális jogsi a lényeg?

Figyelt kérdés
Illetve úgy általában a lakóhelyéhez közel helyezik el őket, nem? Valami gyakorlat kell, hogy felmegyen a volántársaság? Pl. sokat hallottam, hogy kamionoztak, mielőtt buszosok lettek... hát én nem tudom! Előre is köszi a segítséget!
2008. dec. 29. 11:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ne már! Úgy hallottam, 100 ezer fölött kapnak kézhez. Na ez meglepett most. Te hány évig buszoztál?
2009. jan. 11. 15:49
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell speckó iskola, "csak" az extra kategóriák, meg a PÁV. Az érettségi tuti előny! A fizu szerintem függ attól, hogy mióta sofőrködsz és hogy milyen járaton vagy. Nyilván egész más a helyi falujárat, a városi járat, a belföldi távolsági járat, és a külföldi járatok sofőrjeinek fizuja. Ez egyfajta ranglétra is. A távolsági busztól felfelé szerintem már van érettségijük. (Tapasztlatból gondolom, sokat járok helyközivel és távolságival is és ez utóbbi sofőrjeinek nem szokott kilógni a kapanyél a szájából. A helyi buszokon van ilyen is, olyan is. ) Ha beszélsz nyelveket, az tuti előny, ha a későbbiekben a jól fizető küldföldi járatokon szeretnél dolgozni. De nyilván addig végig kell járni a szamárlétrát és helyben, majd belföldön bizonyítani. Sok sikert kívánok a karrieredhez, kívánom, hogy olyan munkád legyen, amilyet szeretnél és leld benne örömöd! :-)))))
2009. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz, amit írsz! Köszönöm a hasznos véleményed! És én is sok sikert kívánok neked az életben! Rendes vagy!
2009. ápr. 9. 14:33
 14/14 anonim ***** válasza:

Lehet késön irok de azért megprobálom! :)

A párom buszsoför, abszolut nemkell hozzá semmilyen iskola, 8 általános + plusz a D-s jogsi! Mondjuk neki van szakmája is de az nem fontos. Ha a késöbbiekben külföldre is szeretnél járni akkor lekell tenni a nemzetközit azt pedig akkor tudod ha megvan egy bizonyos évszám amióta buszt vezetsz (ha jol emlékszem az 4év).

És az is hülyeség hogy 80-90ezret kapsz, az én párom kb havi 16-17napot dolgozik (persze ez is változó) és 150ezret kap kézhez! És az igaz hogy nagy felelösség van a válladon de egy nagyon jó és könnyü szakma! Én ha pasi lennék akkor tuti buszsoför lennék :D

Sok szerencsét! :)

2009. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!