Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire normális,hogy járok...

Mennyire normális,hogy járok gépjármű vezetésre,közel ötven órát befizettem,de még számlát egyet sem láttam.Sőt szerződést sem láttam még?Vezetési kartont is csak kétszer iratta alá velem az oktató.Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
A férjem szerínt ezt valószínűleg minden autósiskolában így csináljá.Ez számomra nem megnyugtató,mert azon gondolkodom,hogy abba hagyom,de minimum oktatót váltok,mert folyamatosan üvölt velem,stresszes vagyok ha csak rá gondolok megint vezetni kell vele,de nyoma sincs sehol annak,hogy egyeltalán vezettem.Kérlek segítsetek,hogy kihez fordulhatok,mert közel 600 ezret adtam ki idáig a jogsira

2023. máj. 3. 08:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
ezt tudom,mert jómagam is olyan helyen dolgozom ahol kell adni számlát és adunk is.Viszont mint említettem félek az oktatónak szólni,mert akkor lehet,hogy szankcionálja.Mégjobban kiabál stb
2023. máj. 3. 10:17
 12/23 A kérdező kommentje:
Én mennék onnan legszivesebben,férjem ragaszkodik hogy most már maradjak,de 20 órával előbb is ez volt
2023. máj. 3. 10:19
 13/23 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát, ha neten keresztül abból az iskolából választottál, akkor menj oda hozzájuk és mond el a problémát. Remélhetőleg tudnak segíteni.


Ilyet még nem hallottam, hogy egy oktatónak nevezett ember már azelőtt eldönti, hogy mennyit fogsz vezetni, hogy még azt sem látta mit tudsz. Őt én sem választottam volna. A 150 óra rengeteg.


Én, majdnem 40 évesen kezdtem el a vezetést. Nulla tudásról indultam és a 66.órán vizsgáztam. Elsőre sikerült minden vizsgám. Szerintem én is sok órát vettem, de még így messze voltam a 150 órától.


Ha közel 50 óra levezetése után úgy érzed, hogy semmit sem haladtál, mindenképp válts oktatót.

2023. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Jómagam inkább az 50-hez közeledek.Sejtettem,hogy 30 órával nem lesz meg,50-60 esetleg 70 órával én is számoltam.Nem vezettem előtte semit,nulláról kezdtem és bár otthon van kocsi,de azon kívül,hogy álló autóban a váltást gyakoroltam direkt nem gyakoroltam,hogy ne rögződjenek rossz mozdulatok.Menne szeríntem ha nem ordítozna.Talán egy-két alkalom volt,hogy nem ordibált és akkor jobban is ment.Viszont,hogy nincsenek számlák és nyoma a levezetett óráknak félek,hogy ha váltani akarok akkor ez mind kidobott pénz lesz.Szeríntem zsebre megy és direkt rakja belém a stresszt,hogy minnél több órát vegyek,de már jómagam sem tudom.Nem akarok kétszáz órákat venni,mert nincs rá keretem
2023. máj. 3. 11:40
 15/23 NTBS ***** válasza:
Semmenyire.
2023. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm kérdezett meg egy oktatót másik városból.Azt mondta,hogy a számla hiány az adózás és az iskola statisztikája miatt van.Nagyobb gond,hogy a vezetési kartont nem íratja alá velem.Ellenőrzéskor eltilhatnak engem is és egyébként őt is
2023. máj. 3. 19:09
 17/23 A kérdező kommentje:

Egy biztos,hogy valamit tenni fogok.

Több százezer ft-ot nem hagyok csak úgy kidobálni a semmire .Durva,hogy ilyeneket meg mernek tenni.Soha nem károsítanék meg senkit.Nekem idáig nem volt alkalmam letenni a jogsit ,de mindig szerettem volna.Hónapokig gyüjtögettem ,hogy megvalósítsam és könnyebé tegye a munkába járásomat.Erre egy ilyen iskolát,oktatót fogok ki akik nem tisztességes módon végzik a minkájikat.Más szakmában negyed ennyiért repítenek embereket a munka helyükről.

2023. máj. 4. 08:52
 18/23 Hovarju ***** válasza:

Szerintem mindenképp menj be az iskolába és kérj segítséget.


Mondd el, hogy szeretnéd látni a vezetési kartonodat. (ha van egyáltalán)

Bár ez a karton a tanulási idő alatt az oktatónál kellene, hogy legyen.


A fő baj az, hogy ha egyáltalán nincs kartonod, nem fogsz tudni vizsgázni, mert a kitöltött és aláírt karton igazolja, hogy elérted a törvényben meghatározott óraszámot és km-t


Addig ne vezess több órát, amíg nincs kartonod, mert csak még több kidobott pénz.



Írd majd meg mire jutottál. Nagyon kíváncsi vagyok és szorítok, hogy legyen vezetett kartonod és "csak" az aláírásod hiányozzon belőle.


Aztán, ha ezt sikerül megszerezned válts iskolát. Amíg az új oktatóra vársz, addig leülepszik benned minden tanulás és egy új oktatóval néhány óra gyakorlással menni fog a vizsga is.

2023. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot!

Ezt fogom tenni.Az oktatóval is beszélek az iskolával is.

Fizetek neki elég sokat,ne én érezzem magam a rosszul ezért a helyzetért

2023. máj. 4. 20:00
 20/23 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért
2023. máj. 4. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!