Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Faterom előz jól vagy én...

Faterom előz jól vagy én gondolom jól?

Figyelt kérdés

Tegnap odavoltunk egy nagyobb úton aztán most ezúttal faterom vezetett (egyébként felváltva szoktunk mert nekem is van jogsim, tehát mint jogosítvánnyal rendelkező teszem fel a kérdést).

Aztán azt figyeltem meg, hogy országúti előzési stílusa kicsit számomra furcsa.


Ő az előzést úgy szokta országúton megkezdeni, hogy már látja messziről, hogy ő gyorsabb lesz mint az előtte haladó, úgyhogy ha nem jönnek szemből akkor nem megy rá hanem mint az autópályán, már jóval előtte megkezdi az előzést és egy csomót haladunk a szembesávon.


Én ezt nem értem, én mindig rá szoktam menni az előttem haladóra és közvetlenül mögüle kezdem az előzéseket mert ha véletlenül meglepetés ér és mégis felbukkan valaki szemből akkor az kényelmetlen szituáció is lehet.


Mit gondoltok erről?



2023. máj. 22. 07:42
A kérdező szavazást indított:
Faterod csinálja jól
Te csinálod jól
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit ő csinál, azt úgy hívják, hogy lendületből előzés, ha nem jönnek szembe és hosszú egyenes út van, felesleges belemenni a fenekébe, visszaváltogatni, aztán nyomni neki, amikor szimplán így is lehet. Amúgy előzés előtt sem kéne nagyon rámenni senkire, mert bármi történhet főúton, eléugrik egy vad, ő beleáll a fékbe, te meg megszívod, mert nem tartottál követési távolságot. "Rámenni" csak akkor szoktunk, ha nyilvánvalóan bármely pillanatban megkezdhető az előzés, nem oké percekig más fenekében lenni.
2023. máj. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy meg miért nem faterod kérdezted meg ott helyben? Biztos örülne, ha megtanulna a gyereke is közlekedni.
2023. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"rámenni" úgy értettem, hogy hagyok azért követési távolságot.

Nyilván nem annyit mint autópályán.

De akkor ezek szerint ez a helyes, ahogy fater csinálja.


#2 kérdeztem és azt mondta, hogy neki így kényelmes.

2023. máj. 22. 07:57
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Az a jobb amit őcsinál, mert mire oda ér már akkor jóval nagyobb sebességgel megy.

AZ a legrosszabb amikor valaki akkor kezdi a a másik háta mögül nyomni a gázt amikor már eljött a szembe jövő.

Még először alig gyorsul, ha kimegy szélárnyékból meg szinte megtorpan az autó.

Ez olyan idétlen női előzés.

2023. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha felbukkan valaki, akkor ugyanúgy vissza tud menni a másik jármű mögé. Jobban belátható a szembesáv így és az előzött jármű is nagyobb eséllyel észreveszi, hogy előzöl.
2023. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gond ha rendesen belátható az út.
2023. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat
2023. máj. 22. 08:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Faterod csinálja jól.
2023. máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Faterod csinálja jól HA, ismétlem, HA tényleg hosszú egyenes szakasz van, és jól belátható az egész. Minden más helyzetben viszont te csinálod jól.
2023. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az is megér egy misét, hogy "ha véletlenül meglepetés ér és mégis felbukkan valaki szemből". Ha felbukkanhat valaki az előzés ideje alatt, akit előtte nem láttál, akkor nem alkalmasak a viszonyok az előzés megkezdéséhez.
2023. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!